Wpis z mikrobloga

@GFG_: 22-24stopnie. Ogólnie grzeję pająkom, i staram się im stworzyć idealnie odwzorowane warunki naturalne. Jej też lekko grzałam, ale uciekała od cieplejszej ścianki i robiła gniazdo z przodu.
@Hetrodomitrazocholina: Czyli jednak kwestia osobnicza, bo moja też rośnie całkiem fajnie. 25 stopni, karmienie bardzo częste, praktycznie co kilka dni mały świerszcz. Planuję jeszcze trochę podnieść temperaturę, żeby jeszcze trochę przyspieszyły bo nie mogę się doczekać na Xenesthisa i apophysis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GFG_: Lampropelma Borneo black, Avicularia- głównie purpurea i manaus. Inne Poecilotherie, chętnie naziemne sazimai i drugi, o którym nie myślałam. Mam na regale miejsce na 4 nadrzewne i 2 naziemne póki co (na gotowe duże terraria, ale trzeba będzie to kupię drugi regał xd)
@Hetrodomitrazocholina: Z naziemnych fajne są jeszcze Pamphobeteus spp. i Phormictopus spp.
Z purpureą przy tych cenach dałbym sobie chwilowo spokój, Amazonica Manaus nie znajdziesz, chyba że w Czechach/Słowacji/Niemczech. Z nadrzewnych spoko jest Macu, polecam. Kolega Xenesthis ma też tanio P. victorii, P. ecclesiasticus są bardzo ładne.