Wpis z mikrobloga

#orange #plus #internet #swiatlowody
Chciałem podłączyć sobie światłowód do 300mb/s z orange, mam dom po remoncie i nie chce przez cały dom prowadzić kabli do komputerów. Czy przez sieć wifi z routera światłowód ma jakieś spadki prędkości, jeżeli tak to czy znaczne? Jakiej prędkości minimalnej można się spodziewać w pakiecie "do 300 mb/s"? Obecnie mam internet mobilny do 10 mb/s a nigdy nie działał szybciej niż 3mb/s.
  • 27
Czy przez sieć wifi z routera światłowód ma jakieś spadki prędkości, jeżeli tak to czy znaczne?


@Reynald: Kwestia zaszumienia, mocy sygnału, tego jaką masz kartę sieciową.

Jakiej prędkości minimalnej można się spodziewać w pakiecie "do 300 mb/s"?


@Reynald: https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/strony_dedykowany/lp_fiber/Informacja_o_predkosci_maksymalna_minimalna_zwykle_dostepna.pdf

Obecnie mam internet mobilny do 10 mb/s a nigdy nie działał szybciej niż 3mb/s.


@Reynald: Przy światłowodzie możesz mieć nieco inną kwestię, do serwera orange może iść Ci 300 Mb/s,
300 Mbit/s to nie jest wyzwanie dla wifi 5ghz ac o ile są dobre warunki.

Przy światłowodzie możesz mieć nieco inną kwestię, do serwera orange może iść Ci 300 Mb/s, ale do innych serwerów może iść Ci załóżmy 5 Mb/s. Musisz sam sprawdzić, inaczej się nie dowiesz.


@vanzs: > wróżenie z fusów. Zależy jaki router, jakie ściany, jaka gęstość sieci. Nikt Ci tego nie powie.

@Losowylogin1234: @niegwynebleid: @przemyslaw-dec:
Tylko moje zasadniczne pytanie brzmi czy mógłbym chociaż liczyć na 20mb/s?


@Reynald: 20 Mb/s to prześlesz nawet na 2.4 GHz w standardzie G na starym laptopie jak nie ma za dużo sieci na 2.4 GHz i wystarczająco dobra moc sygnału. Jak potrafisz to sprawdź jaką masz kartę sieciową, telefon/tablet to Ci napiszę ile realnie można na tym sprzęcie uzyskać transferu.
@Reynald: Ja ci tak powiem.
Mam totolinka, który ma bardzo mocne radio 2.4 ghz. Na tyle mocne, że po przekątnej domu w altanie wyciągam ~~10-14 Mbit
5ghz nie widać w ogóle nawet w połowie drogi

Tak mniej więcej to wygląda
Czy przez sieć wifi z routera światłowód ma jakieś spadki prędkości, jeżeli tak to czy znaczne?


@Reynald: mieszasz dwa tematy: przepustowości łącza światłowodowego i przepustowości wifi,
Światłowód będzie z pewnością dużo lepszy, niż to, co masz obecnie (zapewne ADSL), będzie stabilnie, przepustowość rzeczywista może zależeć od różnych czynników, ale powinna na ogół odpowiadać wykupionej (u innego operatora mam wykupione 200Mbps i to łącze mi moja automatyka co pół godziny monitoruje, naprawdę
@przemyslaw-dec: Dzięki za pomoc, ale co będzie to będzie chciałem tylko się zorientować.
@Norskee: @rama88: @niegwynebleid: W dzierżawę orange daje mi nowy router do światłowodu, może nie będzie jakiś najgorszy, monterzy mówili o wzmacniaczu sygnału w razie słabego zasięgu, ale domyślam się, że on prędkości nie poprawi. Światłowód i tak wezmę, z czasem doprowadzę go kablowo do urządzeń. Ten internet mobilny LTE który mam obecnie na odludziu w
@Reynald: popytaj czy ktos nie ma powerline adaptera ze znajomych zeby pozyczyl na 2 godzinki i bys sprawdzil jak sobie radzi twoj obecny internet przez powerline i czy ci to pasuje. Wtedy kupujesz powerline i masz internet tam gdzie gniazdka od pradu

albo kup, sprawdz i najwyzej zwroc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wtedy najtanszy uzywany tplink z allegro majacy 5ghz i heja lecisz AccessPointami tak zeby miec