Wpis z mikrobloga

0. Bońć mało rozgarniętym pm-em w projekcie #it
1. Projekt trochę #!$%@? ale jakoś dajecie rade ()
2. Tester jest tylko jeden i płacze ze ma za mała alokacje żeby dobrze przetestować apke
4. W sumie idzie dobrze, wiec #!$%@? testera 2 tygodnie przed golive XD
5. Dziś golive, całe środowisko tak bardzo #!$%@?, klient tak bardzo wkurzony
7. Pytaj się czemu tester nie wyłapał tych błędów 2 tygodnie temu na środowisku testowym
8. Nie było punktu trzeciego
9. Ani szóstego

I tak się dzieje zycia cud jako tester ( )

#qa #programowanie #testowanieoprogramowania #truestory
  • 18
@Caviorology: Ja ogólnie uważam, że testerzy są głównie po to by oszczędzać czas programistów. Jeden-dwóch testerów zatrudnionych po 4-5k oszczędzają czas programisty który jest wart 10k+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście, że programista może sobie przetestować, tylko po co skoro może robić ważniejsze rzeczy.
Plus nie wszystko da się zautomatyzować i nie wszystkie błędy da się wykryć automatami. No ale ja jestem testerem manualnym to może mam
@TotalDisaster:
Uważam, że praca testera jest równie ważna jak programisty, mógłbym tu zacząć motywacyjne #!$%@? o jednym organizmie itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tester ma zdecydowanie więcej obycia z aplikacją niż developer i imo to nic wstydliwego czasem zapytać się testera, czy mój pomysł ma sens zanim zacznę go kodzić.
Ogólnie to temat rzeka, często spotykam się z sytuację, że tester czuje się niedowartościowany - bo on
@Caviorology: No to dokładnie ja, kiedyś mnie babeczka pracująca jako analyst spytała co myślę o rozwiązaniu X a ja mówie, że ja się nie znam, ja tu tylko klikam xdd W dodatku jestem stosunkowo nowy w branży a tyle się słyszy, że hiehie manuale to na wymarciu, ucz się automatyzacji asap itd. A no i też często muszę się dopytywać o wielu rzeczy devów a niektórzy trochę zlewczo mnie traktują więc
@nilphilus: Ja póki co siedzę w wygodnym #!$%@?łku i zbieram oszczędności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale zmiana nadejdzie prędzej czy później, wypadałoby zacząć pisać coś bardziej ambitnego.

U nas był srogi problem z automatyzacją, bez wdrażania się w szczegóły, wymagało to wielokrotnego udowodnienia, ze automaty usprawnią robotę. Regresja manualna to czyste samobojstwo, po kilku miesiącach człowiek klika jak maszyna i nawet nie zwraca uwagi, ze cos #!$%@?.
@rskk bzdura, powinien być decyzyjny, ale to jemu powinno zależeć najbardziej
@bb89 hmmm jak tak nie myślę, ale może dlatego że jestem bardziej techniczny, w końcu i tak PMowi się oberwie ¯_(ツ)_/¯
@kipowrot: niestety w obecnej firmie tester jest ostatnim ogniwem i wszystko co złe to przez testerów, za duzo bugow, za malo bugow, klient niezadowolony, w zyciu sie menagerowi nie uklada - wszystko wina tych wstretnych testerow ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawe czy kiedys nastąpi jakas zmiana w tym mysleniu w czesci polskich firmach, bo wiadomo sa ogarniete firmy ale niestety moim zdaniem sa w znacznej mniejszosci jesli