Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#rower #gravel
Mirki planuję zakup. Nigdy wcześniej nie jeździłem na ramię szosowej/przełajowej z barankiem. Rower ma być wykorzystywany na dojazdy do pracy - ze wsi do miasta, więc mieszany teren i weekendowe wypady głównie po szutrach/asfalcie. Nie chce wydawać majątku a i też nie chce żeby ewentualny serwis roweru był drogi. Zwróciłem uwagę na Fuji Touring (3299 na aukcyjnym). V-brake, te manetki na końcu kiery (ktoś to kiedyś używał?), stalowa rama i jak dla mnie całkiem fajny wygląd. Czy ktoś miał styczność z tym rowerem i może opisać swoje doświadczenie lub doradzić coś innego ppdobnego?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ok, dzięki. Zatem co Wam przychodzi do głowy innego? Aspre 1 mnie odrzuca, bo boje się że będę stopę zahaczał o te tylne widełki. Tak wynikało z jakiejś recenzji, że stopa 44 to już problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kocz_ownik: Jak masz 3300 na rower, bierz z tarczówkami. Manetki bar end w 2020 są raczej dla kogoś, kto dokładnie tego chce z jakiegoś powodu. Stalowa rama to jak najbardziej dobry pomysł na dojazdówkę, do wyboru masz kilka modeli Marina, Kony i Breezera, Fuji Jari, Krossa Eskera 4. Niska grupa w codziennym rowerze ma tą zaletę, że jej utrzymanie kosztuje grosze. Zamiast panikować, że droższy napęd zalazł #!$%@? po jednym deszczu,
@bibsz: czyli Bull to firma na poziomie tanich Rometów/Krossów? Esker 4 już ponad mój budżet, Marin Gestalt się łapie ale nie znam się czy ma w tej cenie ok wyposażenie. Z każdym zakupem człowiek ma problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kocz_ownik:
marka jak marka - nie ma wielkiego znaczenia jesli rower odpowiada wymaganiom
(co nie znaczy wcale ze ma najlepszy osprzęt w najniższej cenie).
tak naprawdę kupując jakiegoś gravela w tej cenie w zasadzie możesz brać co ci sie podoba. Zaden z nich nie jest idealny ale żaden też nie jest jakimś crapem. Ot przyzwoite relatywnie tanie rowery bez żadnych wyrafinowanych rozwiązań.
@kocz_ownik:
no mam takiego :)
kawał kloca ale pancerny. Dość mało miejsca na szerokie opony czyt błotniki. Krótki rozstaw kół i tylny trójkąt.
No ja swojego zmodyfikowałem pod względem napędu i hamulców ale to już inna kwestia.
@kocz_ownik:
spoko w końcu sam sobie kupiłem. No ale nie ma rowerów idealnych.
to sa kwestie preferencji jakieś - chciałem mieć korbę nie 50/36 a 46/30 i taka sobie zrobiłem.
Hamulce demonami mocy nie są to wymieniłem na trp spyre. Jak przerzutka po (dość sporym przebiegu) mi sie rozklekotała to wyjąłem z szafy starą deorke i wymieniłem.
Opony zmieniłem na sporo szersze (z 30 na 40)
Mozna by poszukać czegoś o