Wpis z mikrobloga

No witam.
Tak, dzisiaj biegałem po raz pierwszy od tego wpisu (7 czerwca) i w punktach postaram się wszystko opowiedzieć.

1. 7 czerwca, byłem pierwszy raz pobiegać, lecz skończyło to się zerwaniem nie do końca zagojonych odcisków. Wynik nie był imponujący, a moja forma wydolnościowa zmotywowała mnie do wzięcia się za siebie, żebym w przyszłości nie musiał mówić swoim dzieciom "bawcie się same", bo stary nie ma sił oddychać.

2. Zmotywowany do działania postanowiłem zamówić buty do biegania, bo w tych do grania w piłkę to była porażka. Niestety pierwsze okazały się za duże, lecz szybko przyszły mi nowe. W poniedziałek byłem pograć w piłkę, a na boisku spędziłem 3h. We wtorek i środę nie było mowy o bieganiu bo miałem ogromne zakwasy. Tak wiem, pewnie pomyślicie, że wymówki, ale nie chcę się #!$%@?ć i zniechęcić

3. Jeśli nadal to czytacie, to w tym punkcie opisuję dzisiejsze bieganie. Na wstępie chwilę się rozgrzałem, wykonując parę podstawowych ćwiczeń typowo z lekcji wuefu xd Bieganie było bardzo krótkie, ale już widać było poprawę. Biegłem nieprzerwanie 15 minut, a oddech miałem wyrównany. Nie łapała mnie kolka i zadyszka. Zmiana butów przyniosła ogromną zmianę na plus, mimo, że to najtańszy model Adidasów. Tym razem poszedłem biegać do lasu. Najbardziej boję się o swoje kolana, które o dziwo działają na razie dobrze ^^ Odczuwałem za to pewien dyskomfort w okolicach kostek/górnej części śródstopia, ale może to wina poniedziałkowego grania w piłkę no i braku przyzwyczajenia do nierównego terenu. Endomondo pokazuje zaledwie 1km, ale nie policzył mi całej trasy, która wynosi 2-2.5km. Nie jest to wynik imponujący, a sam z niego nie jestem w żaden sposób zadowolony, ale od czegoś trzeba zacząć.

4. Co do #endomondo. Czy ma/miał ktoś podobne problemy i wie jak je rozwiązać? Mieszkam w #legionowo i rzadko kiedy działa mi dobrze ta aplikacja. W domu rodzinnym, jeżdżąc po wsiach, gdzie raczej nie mam nawet internetu, działa wzorowo.

5. Jutro lub w środę, pójdę następny raz biegać. Czemu tak? Bo wracam właśnie do domu rodzinnego na weekend i mam tam sporo pracy + jestem poumawiany. Za to w poniedziałek znów idę grać w piłkę, więc najprawdopodobniejsza jest środa. Plusujących ten wpis zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bieganie #biegajzwykopem
Qurvinox - No witam.
Tak, dzisiaj biegałem po raz pierwszy od tego wpisu (7 czerwca)...

źródło: comment_1592505927fmh6WPSr7JMBYzZ99Br3nj.jpg

Pobierz
  • 16
via MirkoListy / WykoEvent
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Qurvinox: trzeba sprawdzić ustawienia dokładności GPS w telefonie, musisz poszukać, co jakiś czas ktoś o to pyta, ale zupełnie się nie interesowałam bo mam zegarek i nie mam problemów.

Zadyszka po biegu, a po rowerze nie jest zupełnie normalna - twoje płuca i układ krwionośny są niby przygotowane na wysiłek, ale mięśnie, ścięgna i cała reszta aparatu ruchu niekoniecznie, dlatego też rowerzyści muszą szczególnie uważać jak się biorą za bieganko -
@mozgogrdyczka: Właśnie wszedłem w ustawienia Endomondo. Ustawiłem dokładność i brak oszczędzania danych i energii. Może to coś zmieni. Czekam, aż mi Mi Band 5, przyjdzie, zobaczymy jak on będzie działał.

Rozumiem, że masz na myśli np. 5minut biegania, 1minuta marszu? Myślę, że zdałoby to egzamin.
Wiem, że muszę stopniowo się obciążać i staram się też to robić ^^
Bardzo dziękuję za ten komentarz. Już drugi raz, bardzo szczegółowo opisałaś moją sytuację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Qurvinox: otóż są takie plany od kanapy do 30 minut ciągłego biegu, czy tam inne C25K, tam stosunek biegania do marszu możesz zawsze ustalić inny jak ci pasuje, ale ogólnie to posiadanie jakiegoś planu często pomaga, bo to zawsze jakiś cel.

Poza tym, nawet jak wydaje się to za łatwe, dobrze jak nie boli wszystko tak bardzo, że co te 2-3 dni nie da się wyjść po-marszo-biegać, te plany są tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qurvinox: Ja miałam chyba podobny problem z endomondo. Gubił mi GPS po kilkudziesięciu metrach i już nie odzyskiwał. Pogrzebałam w ustawieniach aplikacji w telefonie i odblokowałam działanie aplikacji w tle - jak ręką odjął :)
@Qurvinox endomondo tob wielkie gówno, aplikacja beznadziejna, serwery często padają, wersja webowa tragiczna, ciągle błędy.
Do biegania jest kilka innych fajnych aplikacji, np. Runkeeper. Jeśli masz jakąś opaskę sportową (polecam) to warto korzystać z aplikacją opaski. Często można też dodać synchronizację np do Google Fit, Runkeepera czy także Endomondo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Straszy: Utrata brzuszka to jest kwestia deficytu kalorycznego, a nie sportu, #!$%@? diety nie da się wybiegać, chociaż tak, prostsze to niż jej rozjeżdżanie.

Proponuję wybrać się na zorganizowaną akcję blokowania miasta w postaci jakiegoś biegu jak będzie się odbywać gdzieś w twojej okolicy - zapewniam cię, że jest także sporo biegaczy z brzuszkiem. To raz. Dwa, że "wysilanie organizmu", w kwestii brzuszka, spalanie kalorii można prowadzić nawet chodząc, tylko efektywność
@mozgogrdyczka: nie sraj się, chodziło mi o to, że Ci którzy chcą zrzucić brzuszek znacznie częściej osiągają cel biegając, pomijając kwestie takie jak np. dieta, po,a tym samą dietą nie schudniesz, to musi działać wspólnie, jedno nie zastąpi drugiego. Pewnie, że są maratończycy ulani jak świnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Straszy: samym bieganiem nie schudniesz, samą dietą jak najbardziej, lol. #!$%@?ąc od celowości takiego działania, oczywiście że najlepiej i dieta i ruch, ale równie dobrze można iść na fitness, biegać, jeździć rowerem czy nawet ciężary na siłowni dźwigać i także dobrze to zadziała. Dalej, chudnięcie to przede wszystkim wynik deficytu kalorycznego, zobacz ile kcal pali się w godzinę bieganka, to niektórzy czekolady po tym nie mogą #!$%@?ć, a dużej paczki czipsów