Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuje mały domek z zaadaptowanym poddaszem w stanie deweloperskim i mam pytanie odnośnie termoizolacji poddasza. Docelowo ma być wełna i folia paroizolacyjna, ale zastanawiam się czy nie byłoby lepszej opcji do ocieplenia, a nie mam z tym doświadczenia. Pomyslalem o jakies folii odbijającej ciepło , żeby w lecie się mi góra tak nie nagrzewala, a w zimie żeby trzymało ciepło. Czyli oprócz tego co deweloper zapewnia, dorzucić folie odbijajaca cieplo. Dobre by to było? Jest tu ktoś kto by doradził i się na tym zna? Dach jest z dachówki ceramicznej. #remontujzwykopem #termoizolacja #budowadomu
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrakk: są różne rodzaje dachów, sprawdź czy na pewno możesz zaadoptować/zabudować poddasze?

Może być (aby nigdy Ci się to nie stało) że dojdzie np do pożaru a ty masz zaadoptowane poddasze a w planie takiej możliwości nie było i wywinie Ci się z tego każdy ubezpieczyciel.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrakk: po to jest wełna żeby, izolować. Możesz paroizolacyje z aluminium dorzucić, ale jak czytałem opinie to nikt nie zauważył dużej różnicy w temperaturach a jedynie problemy z zasięgiem

Pamiętaj żeby dać wełnę też pod krokwie, nie tylko pomiędzy