Wpis z mikrobloga

#prawo #alkohol #policja
Mireczki tak siedzimy w parku i dyskutujemy:
1. Czy można dostać mandat za picie picie piwa/drinka w parku, jak przelejemy alkohol do zwykłej butelki?
2. Czy jak mamy nadpite piwo ale zamknięte kapslem, to czy jest coś takiego jak mandat za usiłowanie spożycia alkoholu?
Ktoś ogarnia temat?
  • 11
@gien: chodzi mi szczególnie o te dwa przypadki, bo jesteśmy ciekawi, każdy ma inne zdanie... pytaliśmy jednej policjantki, to stwierdziła, że co do pkt. 1szego, że nie można, a drugiego, że jest coś takiego jak usiłowanie spożycia alkoholu ( zaczyna się od 50zł)
@3330235: Nie możesz spożywać nawet w kartonie po mleku i to już zależy od policjantów jak się wobec Ciebie zachowają, a to z kolei jest zależne od tego jaki był powód zgłoszenia, Twój stan i zachowanie. Rzeczywiście istnieje usiłowanie spożycia, ale to raczej jakimś orkom wypisują albo totalne policyjne pety. Ja nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek dostał taki mandat, ale jak pijesz to najlepiej zawsze odkładać alkohol i mówić, że nie
@Maro88z: Inaczej. Taryfikator wskazuje na spożywanie alkoholu ustalając górna granice grzywny. Usiłowanie nie jest wykazane w taryfikatorze a jedynie w ustawie, ze podlega karze grzywny. Zatem usiłowanie karane jest w ustawowym przedziale postępowania mandatowego. I tu masz racje, od 20 zł do 500 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EliotAlderson: art 11kw w par 2 i 3 wskazuje że

§ 2. Odpowiedzialność za usiłowanie zachodzi, gdy ustawa tak stanowi.
§ 3. Karę za usiłowanie wymierza się w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego wykroczenia.
Natomiast Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów
karnych za wybrane rodzaje wykroczeń mówi o stawce 100zł. Rozporzadzenie wskazuje kwotę za spożywanie a kodeks wykroczeń mówi o granicach w których możemy karać