Wpis z mikrobloga

#dark #netflix

Jak większość, czekam na premierę 3 sezonu. Poprzednie sezony oglądałem dość dawno i szczerze mówiąc nie pamiętam pewnie większości istotnych faktów/koneksji. Jak wy podchodzicie do tematu ' odświeżenia' wiedzy? Polecacie jakieś streszczenia? Oglądacie ponownie całość?
  • 15
@WujekJemu
U mnie powtórka całości, przy czym niektóre wątki przeskakiwałem.
Cały czas nie mogę rozgryźć wątku Borisa Niewalda, czy jedno oko policjanta Wöllera ma znaczenie i w którym roku Elizabeth miała zbliżenie z Noah z którego wynikła Charlotte
@m1600: Z Borisem może być tak, iż okaże się, że policjant, który go wpakował do więzienia (ten szukający brata z 86/7r), stracił brata właśnie w wyniku podróży w czasie (jest teoria, że jego brat tak zaginął i że nawet może być członkiem Sic Mundus). Co do oka Wöllera może to mieć znaczenie ale w tym kontekście, że w świecie alternatywnym brakuje mu ręki (widać na którymś ze zdjęć, albo zwiastunów), a
@official_mirek_account
Dzięki, widzę, że masz spore rozeznanie.

Jak rozumiem Charlotte w 1986 była tym dzieckiem zbierającym martwe ptaki, więc trafiła do Winden jakieś 12(+-2) lat wcześniej gdzie wychowała się z tym dziadkiem zegarmistrzem. Ciekawe czy właśnie Elizabeth trafiła do '53 i wtedy dorastała czy żyła dalej w 2019 i tam poznała Noah, przesłała dziecko dziadkowi ale sama wybrała przyszłość.

Niech ta sobota już nadejdzie.
@m1600 Podejrzewam, że Elizabeth nie podróżowała wcześniej w czasie. W ostatnim odcinku, do bunkra w którym się znajduje trafia młody Noah i tak się poznają. Pewnie potem razem dorastają, mają dziecko, które Noah zabiera do przeszłości. Charlotte nie wie nic o swoich prawdziwych rodzicach, wychodzi więc na to że miała max kilka lat lat zanim trafiła do przybranego dziadka. Za to pozbawiona dziecka i ukochanego Elizabeth zostaje przywódcą ocalałych z katastrofy.
Zastanawia
@Surykotka Elisabeth chyba raz skoczyła z młodymi do 1986 gdzie widzieli na przystanku stare plakaty a przed nimi przejechały dwa radiowozy (w tym Ulrich po 34 latach w zakładzie). Faktycznie ciekawe co to za tłumaczka. Musiałaby raczej znać migowy przed katastrofą.

Dzięki, że przypomniałaś mi o wątku tej matki Jonasa. Skoczyła do 54 do Ulricha, ale narracja sugerowała, że może coś się wydarzy między nią a policjantem, prawda? Niech ten wątek wróci.
@m1600: Tak, między matką Jonasa i Egonem 'coś' będzie, mam nadzieję, że zobaczymy to w 3 sezonie ;)
@Surykotka: Elizabeth tak jak piszesz nie podróżowała wcześniej w czasie oprócz jednego razu z rodzeństwem i Bartoszem. Co do dziewczyny co zna migowy (Silja) nie wiadomo kto to jest ale może być ważna ponieważ jej zdjęcie wraz z innymi ważnymi postaciami znajduje się w siedzibie Sic Mundus (ale nie pamiętam czy ze