Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć! Czy ktoś z was #niebieskipasek miał doczynienia z uzależnieniem od #masturbacja ?

Jesteśmy przed 30stka.

Jestem z niebieskim już jakiś kawałek czasu. Zauważyłam ze ma z tym ogromny problem co spowodowało, ze nasz sex wypadał średnio raz na dwa tygodnie. Mówiłam, rozmawiałam, prosiłam. Zdecydował się na terapie. Psychoterapeuci powiedzieli ze nie jest to aż tak silne uzależnienie i że tylko terapia.

Nastomiast na terapii został poinformowany (po godzinnej znajomosci), że jego problem jest od tego, ze pochodzimy z dwóch środowisk (on ma duża, młoda rodzine, która non stop się widuje, pije alkohol itp. Ok. 50tki. Jest ok. Ja z kolei mam starszych rodziców, nie pijących i nie spotykamy się na party rodzinne co chwile, są w ok. 70tki.) Dodatkowo, ze w łóżku się nie układa, gdyż nie jestem taka jak jego mama (jego mama o 7 rano ma przygotowane jedzenie na 3 dni w przód dla całej rodziny, potrafi w kuchni wyczarować coś z niczego. Ja potrzebuje czasu, iść do sklepu. Nie jestem wróżką. I że został przyzwyczajony do tego modelu i ten mój go odpycha, dlatego broni się masturbacją.

Czy ktoś kto się zna na #psychologia lub #uzaleznienia lub #masturbacja jest w stanie powiedzieć i się odnieść czy ta psycholog może mieć racje czy to są za szybko wysunięte wnioski?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef1a9aa0db94d7506cddd76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 56
@pianinka:

100%, że nikt mu tak nie powiedział na terapii tylko sam to wymyślił, daj sobie spokój albo zaproponuj mu pójście >razem, niech Ci to w twarz powtórzy lekarz i patrz jak panikuje xD


Zazdroszczę ci, że żyjesz w takiej błogiej nieświadomości. Ja żyję w Polsce B i sam szukałem dobrego (w sensie przyzwoitego, neutralnego i nieszkodzący, nie jest jakiś rewelacyjny) psychologa latami. Trafiłem po drodze do trzech zanim trafiłem do
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim, na samym początku, warto sprawdzić "co to" za psychoterapeuta, jakie ma certyfikaty, w jakim nurcie się szkolił (o ile to robił), jakiego towarzystwa jest członkiem i czy jest absolwentem studiów psychologicznych. Zawód psychologa oraz psychoterapeuty nie ma regulacji prawnej przez co można dość często natknąć się na oszustów.
Proces diagnozy może trwać przez parę spotkań, więc coś mocno naciągane jest zrozumienie problemu po "jednej godzinie".
Odnośnie masturbacji to
@AnonimoweMirkoWyznania: Być debilem i dostać dyplom w dzisiejszych czasach to nie problem, dobrze czujesz że z tą laską jest coś nie halo. Mam nadzieje że taka sama czerwona lampka ci się zapala jak czytasz te komentarze że "faceci zawsze to czy siamto". Dobry seksuolog powinien pomóc, uzależnienia działają różnie, czasami chodzi o to żeby dostarczyć sobie przyjemności której w życiu brakuje, chwili odpoczynku, czasami po prostu układ dopaminowy jest już tak
@AnonimoweMirkoWyznania: tak sobie pomyślałem, że terapeuci to bardzo dziwna grupa zawodowa. Mogą swoją robotę wykonać niemalże w dowolny sposób i nie biorą za to odpowiedzialności. Jak np. mechanik samochodowy coś spieprzy, to jesteś w stanie to obiektywnie sprawdzić, a mimo to jest sporo nieuczciwych mechaników. Jak taki terapeuta narobi ci syfu w głowie, bo mu nie wyszła diagnoza albo jest zwyczajnie niekompetentny, to nic mu nie zrobisz, bo niby jak? Możesz
@AnonimoweMirkoWyznania: Koń zwalony zero potrzeb. Do tego schabowych narobione na trzy dni wprzód, ziemniaki z gzikiem też są, właśnie zjadłem kotleta- przypominam koń zwalony także zero potrzeb. Teraz Mama robi obiad na kolejne dni, ojciec przyjechał właśnie vanem z Selgrosu z zakupami na następny miesiąc, zaraz pewnie będę musiał wypakowywać- ale nie ma problemu, bo przypominam koń zwalony, zero potrzeb.