Wpis z mikrobloga

Krucii. Mam wrażenie, że wszystkie redakcje zajmujące się #motocykle i #motoryzacja dają dupy za szekle od koncernów motoryzacyjnych.
Może ktoś poradzić czy warto brać na 1 "duży" motor pojazd w stylu Yamaha MT03, BMW G 310 R, Honda CB300R? Wszystkimi jeździłem już u dilerów i MT podoba mi się najbardziej ale zastanawiam się czy opłaca się brać nowy motor na ten pierwszy "duży". Ogółem zależy mi na motorku klasy 300cc, którym można pojeździć również na torze.
Z 1 strony leasing i ubezpieczenie więc w sumie #!$%@? plus nowoczesne elektroniczne systemy ratowania dupy. Z 2 strony motorek za 20coś kafli #!$%@?ć po tygodniu noooo trochę średnio tak xD
#kiciochpyta #pytanie
  • 35
@Gviazdor: imo branie nowego moto jest bezsensowne, bo nie bedziesz chcial go popsuc.
jak chcesz sie uczyc jak bedziesz bal sie o szlify? uzywka to najtansze rozwiazanie. skasujesz? no i #!$%@?, wazne ze opona sie zamknela xD
@Gviazdor: Powiem tak, znajomy kupił nówkę mt03 na A2 i dał za nią coś ponad 20k. I teraz po 3 latach, zrobił pełne A i chce ją sprzedać, wystawił ją jakoś miesiąc temu za 15k, z wymienionym akcesoryjnym wydechem który kosztował go ok. 3k. i dupa, z tego co wiem to nawet żadnego telefonu nie miał. Także na pierwsze moto brał bym tylko używkę, tak jak zresztą i ja zrobiłem.
@Tylko_noc: mialem używke 125 i też bałem się popsuć xD
ale wcześniej w gimbazie miałem 50tke i chyba nie było na nim cm2 bez jakiejś blizny. Obity był równo ale to bardziej bez niedobór tkanki mózgowej w mojej głowie xD
@Gviazdor: Skoro masz pełne A to czemu celujesz w 300? Ja na pierwsze moto sobie wziąłem 2003r Bandita 600 s, i jestem mega zadowolony, piękne moto, pięknie chodzi, i kanapa dla pasażera jest świetna.
@Gviazdor: #!$%@? te dwusuwy i #!$%@? remonty. wiem ze w przyszlosci na pewno celowal w R6 bo ma fenomenalne ustawienia zawieszenia (tam wszystko jest pomyslane). nawet da sie dlugo jezdzic na OE bo wystarczy dodac wiekszy preload

przy czym zaczynac bede od gs500 - tutaj trzeba bedzie pomodzic gazniczek zeby wykorzystac te pojemnosc, ale i zeby mi go nie bylo szkoda jak sie #!$%@?. gruz w cenie kasku. minus to #!$%@?
@Gviazdor: Wybór należy do ciebie, wszystko i tak zależy od tego, jak będziesz jeździł, bo jak mówią, to nawet na 125 możesz się #!$%@?ć. Ja nigdy wcześniej nie miałem styczności z jakimkolwiek motocyklem, zdałem kurs i kupiłem bandita, w dodatku konsultując ten zakup z kuzynem, który na motocyklu jeździ już długo, i mówił że to będzie bardzo dobry wybór na pierwsze moto. Sam osobiście nie kupił bym sporta nigdy w życiu,
@Gviazdor: bierz używkę, 300cc wątpię by była gruzem, bo rocznikowo nie będzie stara, a wydasz np. 12 tysięcy zamiast 20 paru tysięcy, bo to nie cbr600rr z 2004 roku, który miał 200 właścicieli i każdy jeździł jak szatan, a 600cc na pierwsze moto nie jest złym wyborem, er6f, fz6 czy coś innego możesz kupić, ten pierwszy (er6f) rocznikowo będzie niezbyt stary i z ABSem, a ABS może się przydać
@Gviazdor: nie przejmuj się tym że że 125 na 600, ja od razu po kursie nie jeżdżąc nigdy wcześniej na niczym kupiłem 600 i pod koniec sezonu (drugi sezon) będę zmieniał na litr. Wystarczy rozum między uszami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gviazdor: ja zrobilem skok z 125 na 600 i to sport i powiem Ci tajemnice. Po przesiade na 600 nie masz obowiązku jechać na #!$%@?ę 260 czy tak ile fabryka dała. Możesz jeździć 90 (oni tego nie sprawdzają)