Wpis z mikrobloga

@qhv_: Jak jest sroga ulewa, ściana wody rozpina linki na 60GHz, po jakiś 0.5sek rstp przełącza trasę na link zapasowy i w najgorszym wypadku jak urwie wszystkie 60GHz to leci około 180Mbit. Dodatkowo jak bardzo mocno wieje to gibają się kominy na których mam te anteny, jeden 60m drugi prawie 100m wysokości i giba się nieźle a 60GHz jest na to bardzo czułe, sam soft podaje w którym kierunku i jak
dktr - @qhv_: Jak jest sroga ulewa, ściana wody rozpina linki na 60GHz, po jakiś 0.5s...

źródło: comment_159303029157v5aB1IpMhRb0mMxmmkRB.jpg

Pobierz
@brokenik: Nie używam w mikrotikach, w zasadzie wszędzie mam to wyłączone poza portami w switchu do których zapięte są backupy. Switche to EdgeSwitch10XP - całkiem fajne i tanie.
@GratisLPG: Tak, dlatego uciekam na 60GHz.
@dktr: Miałem kiedyś radiówkę i ping był straszny. Jedyna opcja by pograć była o 4 -6 rano później ludzie odpalali torrenty czy inne zamulacze i z 30 robiło się 330 530 i znowu 60 30 itd xD
Od kiedy mam adsl jest w pytę zewnętrzny zmienny ip, 60mbps download i 8 upload, DOBRY PING.
Jeju przez pierwsze pół roku czasem odpalałem jakąś gierke patrzałem na ping cieszyłem się i zamykałem bo
@dktr: Swoją drogą wytłumaczysz mi jak to jest możliwe że jak kumpel miał radiówkę i tracił zasięg, miał zły ping i słaby transfer wystarczyło zadzwonić do ISP do sekretarki on ją wyzywał - miał 11 lat xD to internet się naprawiał nim skończył rozmowę. Czy negatywne emocje blokują pasmo 2.4 Ghz?
@Niebadzlosiem: Kiedyś nie było trybu n, ac, radiówki działały w 2.4GHz w trybie b/g, taryfy były po 0.5 czy tam 1megabit, wszyscy wisieli na jednym albo kilku DSL'ach z orange i dodatkowo jak się za to zabrał ktoś bez wiedzy, doświadczenia to działało to tak jak piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrze zrobiona radiówka jest sporo lepsza od VDSL i nawet kablówkowego DOCSIS'a.
@pi-ku: Przy ścianie wody nic to nie daje. W tym paśmie dłuższe linki robi się na wyższych częstotliwościach, przy 60G tlen w powietrzu mocno tłumi, a trochę wyżej już mniej. Airfibery24 za drogie, za ciężkie, za duże, ogólnie ta moja sieć to prywatny lan, więc aż tak inwestować w to nie będę ;)
@dktr: ubi zrobilo jakas wersje tej swojej 60ghz z zasiegiem kilku km, jakas high power czy cos, widzialem jak chwalili sie chyba na forum

tylko nie wiem czy to juz wyszlo, niestety chyba bez backupu wbudowanego