Wpis z mikrobloga

@Wokawonsky: on. Nie wiem czy wiesz, ale ten człowiek nie pojawił się z nikąd. Działa w polityce jeszcze od czasów Giertycha i LPR, a nawet wcześniej. Jego przekonania są mi bardzo dobrze znane. To, że w czasie kampanii nie wszystkimi się chwali, nie oznacza że zmienił swoje poglądy.
Gdyby nie istniał, to bym nie wierzył, że jeszcze istnieją ludzie o poglądach skinheadowskich. A jednak są, pomimo, że pachnie to latami '90.
@Wokawonsky:

https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf

W skrócie:
Bosak chce ustanowić "nowy porządek". Obowiązującą religią i źródłem prawa ma być chrześcijaństwo, konstytucję należy zmienić tak, by wiadomo było, że małżeństwo to tylko związek kobiety i mężczyzny, który służy prokreacji. Ludzi LGBT należy wykluczyć, aborcji zakazać.

Wystarczy jednak przeczytać kilka "tez", by zrozumieć, że to nie żadne mrugnięcie do zwolenników teorii szkodliwości sieci 5G, szczepionek oraz płaskiej Ziemi, lecz niebezpieczna wariacja na temat "Neuordunung", o którym
@SchrodingerCat nie ze wszystkim się zgadzam, homoseksualiści powinni mieć swoje związki partnerskie, choćby dla świętego spokoju żeby ułatwić im parę spraw, a prawo aborcyjne jest optymalne w takiej formie, w jakiej jest teraz. Ale co jest złego w etyce chrześcijańskiej? XD podaj jedno przykazanie z dekalogu, które samo w sobie jest szkodliwe.
@SchrodingerCat tu się nie zgodzę, bo nie chcę żeby kobieta zabijała dziecko, bo taki ma akurat kaprys. Jeśli dorosła osoba uprawia seks, powinna być świadoma konsekwencji. Inną sprawą jest zagrożenie życia matki albo dziecka.
Ty masz taki światopogląd, ja inny. Ja nie przekonam cię, że zabijanie zdrowego dziecka jest nieetyczne, ty mnie nie przekonasz, że płód to nie dziecko
@Wokawonsky: Jeśli płód to dziecko, to i sperma. Tyle tego mordujemy, że to bez znaczenia jedno w tą, czy w tą.
To nie jest kwestia przekonań, a zwyczajnie badań. Do pewnego momentu (ponad 20 tygodni) płód nie jest niczym ponad zlepkiem komórek bez czucia i świadomości żadnej.