Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy (,)

Mam Opla Astrę III z 2010 roku, odpalana z przycisku start. Dzisiaj rano nie mogłem otworzyć samochodu. Myślałem, że padła bateria w pilocie, ale wymiana baterii nic nie dała.

Gdzie można to naprawić? (Warszawa)

Jest jakaś opcja odpalenia samochodu? Z grotem mogę się dostać do środka, może ma jakąś opcję odpalenia z tego, o której nie wiem

#kiciochpyta #warszawa #mechanikasamochodowa
  • 11
@brzydki_kakalec: 1. Jestem laikiem. Ale samochod odpala? Jezeli nie odpala i nie mozesz pilotem otworzyc to moze zostawiles swiatla wlaczone i akumulator ci po prostu padl :P albo klemy wypieły. Chyba że coś źle rozumiem
@brzydki_kakalec: na początek to spróbuj odłączyć akumulator w aucie na kilka godzin i później znowu podłącz. Jeśli chodzi o wymianę baterii w kluczyku od Astry H to tutaj nie ma większej filozofii. Kluczyk powinien zsynchronizować się samodzielnie po włączeniu zapłonu.

Jeśli chodzi o awaryjne uruchamianie:

1. Przytrzymaj klucz w polu z kłódką (tam gdzie się wkłada normalny zwykły klucz do stacyjki).

2. Wciśnij pedał sprzęgła lub hamulca (jeśli automat).

3. Następnie
@Atan: @strusmig: Bateria w kluczyku dzisiaj wymieniona. Przyłożenie do pola z kłódką nie pomogło.
Problem musi być po stronie elektroniki w kluczyku. Jak kupowałem ten samochód to jeden pilot nie działał. Sprzedawca twierdził, że trzeba wymienić baterię, ale oczywiście to nie była wina baterii. Teraz oba klucze elektroniczne nie działają.