Wpis z mikrobloga

Ja generalnie nie jestem jakimś ekspertem od spraw związanych z USA, ale czegoś tu nie rozumiem. W Polsce jest jakaś nagonka na tę akcję „black lives matter”, Trump jest przedstawiany w kontekście tego raczej w pozytywnym świecie, spotkanie z nim Dudy to dla niego booster w kampanii wyborczej, Wykop cały zasrany akcją antyBLM, czasami nawet jak przeglądałem na pierwszy rzut oka, to niektóre znaleziska miały wręcz wydźwięk dość rasistowski.

Tymczasem potem dowiaduję się, że większość cywilizowanego świata jest za tą akcją (choć oczywiście potępiane są akcje wandalizmu, jakich się dopuszczano), Trump jest besztany za swoją działalność, Biden zyskuje rekordową popularność, a poparcie dla Trumpa runęło na dno (a jak oglądałem wypowiedzi Polaków, to twierdzili, że będzie odwrotnie i Trump na tym zyska). Poniżej wideo, w którym część Republikanów jawnie poparło Bidena w wyborach. W krajach zachodu Europy Trump jest totalnym pośmiewiskiem, a u nas się podnieca, że nasz prezydent się z nim spotkał.

Co jest z nami, że mamy, jako Polacy, tak zupełnie inne spojrzenie na wydarzenia niż zachód? Homo sovieticus się budzi czy co?
#polityka #4konserwy #neuropa #trump #usa #blm #blacklivesmatter
r.....6 - Ja generalnie nie jestem jakimś ekspertem od spraw związanych z USA, ale cz...
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@rorf46: Sugerujesz się zdaniem wykopków, którzy są ekspertami od każdej sytuacji która akurat jest na czasie? XD Większość pewnie nawet czarnoskórego nie widziała, ani za granicą nie była, a sa pierwsi do wypowiadania się w kwestii rasizmu w USA. XD
  • Odpowiedz
@walski-janko: czas pokaże, czy macie rację. Ale wątpię, żeby wszystkie najmądrzejsze z grubsza narody się myliły, a wielcy Polacy, Białorusini i Rosjanie mieli rację.

@ZeT_: No mimo wszystko Wykop to i tak mądrzejsza część społeczeństwa (z reguły)...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rorf46:

No mimo wszystko Wykop to i tak mądrzejsza

część społeczeństwa


Większej głupoty chyba dzisiaj już nie przeczytam XD
  • Odpowiedz
@rorf46: Bo u nas nie ma problemów rasowych, a większość Polaków czarnego człowieka widzi dwa razy w roku, więc przebijają się tylko informacje o zamieszkach i że głupi murzyn kopnął białego. Inaczej to odbierają ludzie na zachodzie którzy z czarnymi mają na co dzień bezpośredni kontakt i mogą zrozumieć, że część postulatów BLM ma podstawy.

No mimo wszystko Wykop to i tak mądrzejsza część społeczeństwa (z reguły)


No ale bądźmy poważni
  • Odpowiedz
@rorf46: Np w Berlinie do niedawna praktykowano oddawanie bezdomnych dzieci pedofilom. Mam wątpliwość czy podążanie "za zachodem" ma jakąkolwiek moralny sens. Poza tym stawiając sprawę w ten sposób okazujesz się ofiarą pedagogiki wstydu.
Nasz styl życia jest nasz, nie ma co mieć kompleksów na jego punkcie, a zwłaszcza wobec wątpliwie oświeconego "zachodu".
  • Odpowiedz
Tymczasem potem dowiaduję się, że większość cywilizowanego świata jest za tą akcją (choć oczywiście potępiane są akcje wandalizmu, jakich się dopuszczano), Trump jest besztany za swoją działalność, Biden zyskuje rekordową popularność, a poparcie dla Trumpa runęło na dno


@rorf46:
Skąd taki wniosek?
Patrząc po popularności obu kandydatów choćby na facebooku Biden wypada co najmniej blado.
Na twitterze Trump ma 30, Biden 6 mln obserwujących.
Errad - > Tymczasem potem dowiaduję się, że większość cywilizowanego świata jest za t...

źródło: comment_1593265408v45OYfNN240vKtdViPBwwV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Co jest z nami, że mamy, jako Polacy, tak zupełnie inne spojrzenie na wydarzenia niż zachód?


@rorf46: historię socjalizmu? "Sprawiedliwość społeczną" i kasty uprzywilejowanych przeżyliśmy na własnej skórze? W dodatku nie mieliśmy czarnych niewolników, a raczej w swej masie nasi przodkowie byli niewolnikami?
  • Odpowiedz
@rorf46:
No są, wyznacznikiem popularności. Różnica na korzyść Trumpa jest w tej kwestii miażdżąca, ale pytałem skąd wniosek, że:

Trump jest besztany za swoją działalność, Biden zyskuje rekordową popularność, a poparcie dla Trumpa runęło na dno
  • Odpowiedz
Patrząc po popularności obu kandydatów choćby na facebooku Biden wypada co najmniej blado.


@Errad: A w sondażach Biden miażdży Trumpa (nie znaczy to, że wygra wybory- system elektorski)... Korwin bił rekordy popularności w internatach od dawna... Niewiele to znaczy. W zasadzie i tak dziwię się, że ktoś Bidena chciał obserwować- koleś jest przecież zwykłym, nudnym politykiem...
  • Odpowiedz
  • 2
@rorf46 super pozytywnie. W Kopenhadze jakaś czarna #!$%@? rozdawała ulotki jak się mają biali na ich manifeście zachowywać. Będą imigranci lokalsom mówić jak się zachowywać...

Poza tym gdzie to wielkie wsparcie? Parę mediów pokręciło tematem i już wsparcie?
  • Odpowiedz
część postulatów BLM ma podstawy.


@Stepanakert: blm #!$%@? problem tak nieistotny z poziomu całej społeczności że to jest śmieszne, ruch został szybko zgarnięty przez polityków z lewicy i stał się tylko tubą propagandową. Serio setki znalezisk o dyskryminacji pozytywnej w stosunku do białych i Azjatów nic nie poruszyło w twojej mózgownicy?

Znaleziska o komunistycznych zapędach tego ruchu też?
Reparacje od obecnie żyjących to kolejny idiotyzm.

BTW ten ruch nic nie zmieni,
  • Odpowiedz