Wpis z mikrobloga

@StalowyOjciec: Przecież to już nie te czasy kiedy takie teksty trafiały do ludzi. Kilkaset tys kont Polaków na BimBayu. W 2017 cała ulica rzuciła się na BTC nie przez wzrost o 2200% w rok, tylko dlatego że rozpoczęli przestępczą działalność :D
Oczywiście każdy kto używa gotówki która jest najbardziej anonimowa, też jest przestępcą.
gotówką zapłacisz w osiedlowym sklepie, a przy kryptowalutach trzeba się naszukać.

Jedynymi powszechnymi zastosowaniami Bitcoina jest spekulacja, nielegalny hazard lub inne nielegalne działalności.


@kamil-wasniewski: Dzisiaj każdy wybiera kartę bo jest wygodniejsza. Gotówka ma same wady względem karty. Jeżeli ktoś używa gotówki to musi być przestępcą!!! To oczywiste.
@cyberpunkbtc: Nie, ale gotówka jest powszechnie akceptowana. Podczas gdy kryptowaluty nie posiadają żadnej przewagi w wykonywaniu codziennych transakcji, a wręcz stwarzają niepotrzebne problemy. Ile transakcji w miesiącu wykonałeś płacąc za coś kryptowalutami? Nikt tego praktycznie nie używa, bo nie ma takiej konieczności i takie transakcje mają rację bytu tylko w specyficznych warunkach.
akceptowana


@kamil-wasniewski: Karty też są powszechnie akceptowane. Mają same zalety względem gotówki. Jeżeli ktoś używa gotówki to tylko z powodu użycia jej do przestępstw. Bitcoinamim ani kartą nie kupisz narkotyków, broni, nie zapłacisz w burdelu. Tylko gotówka! Nie ma absolutnie żadnego powodu aby wybrać gotówkę zamiast karty do dokonywania nomalnych płatności. Gotówki używa ktoś kto chce ukryć co kupuje!
@cyberpunkbtc: Cóż gotówka jest poniekąd reliktem przeszłości i jest wiele planów zakładających stopniowe jej wycofywanie, ale wciąż zdarzają się sytuacje związane z brakiem infrastruktury gdzie nie ma żadnych alternatywnych rozwiązań do przeprowadzenia transakcji.
Kryptowaluty są właściwie konkurencją systemów elektronicznych, gdzie jest już duża konkurencja i często użycie kryptowalut nie ma żadnego racjonalnego sensu w zakresie ekonomicznym czy bezpieczeństwa transakcji.
Na szczęście wspaniałomyślne rządy dążą do wyeliminowania jej. Jak myślisz dlaczego? Przecież w trosce o nas.! W celu zwalczania TERRORYZMU dla dobra nas wszystkich! W końcu na świecie zapanuje pokój a cała przestępczość zniknie. Patrz jaki Fud. Mówią że to żeby nas inwigilować!!! Nie jestem przestępcą więc nie mam nic do ukrycia! Tylko przestępcy mają się czego obawiać https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gotowka-bezgotowkowe-transakcje,164,0,2286756.html
@cyberpunkbtc: Pokój na świecie to zapanuje jak wszyscy się przeniosą na Bitcoina i wtedy Pawlo będzie decydować czy pójdziemy na wojnę czy nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę, że całkowity zakaz gotówki może być szkodliwy właśnie ze względu na mogące wystąpić problemy z infrastrukturą, ale przejście głównie na płatności cyfrowe odbędzie się z korzyścią dla wszystkich ze stron. Wciąż jest jeszcze dużo miejsca na usprawnienia, ale nie
@kamil-wasniewski tam też jest to wszędzie zalecane (niestety nie obsługują visy więc muszę tam płacić gotówką) ale to pierwszy raz jak widziałem, żeby nie przyjmowali gotówki. W pl by to nie przeszło ale tam nie wiem jak wygląda prawo w tej kwestii.