Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Jak myślicie opłaca się emigrować do Norwegii za pracą? Wiem, że pytanie to temat rzeka, ale tak się zastanawiam będąc w Niemczech czy może by było lepiej w Norwegii..
- Nie znam języka norweskiego, angielski za do dobry, niemiecki komunikatywny
- Nie mam jakiegoś konkretnego fachu, skończone technikum ekonomiczne, studia w PL do skończenia została praca do napisania (finanse i języki)
Czy warto i jeśli już to ile by trzeba było mieć na start?

#norwegia #emigracja
  • 12
@Lethorn: Norwegia ciężka jeżeli nie masz tam znajomości... szukaj ogłoszeń z zakwaterowaniem, bo koszty noclegów na początku Cię zjedzą. Pracowałem na budowie 2 miesiące , ale typowo pod zarobek - na szczęście papierosów i alko nie piłem wtedy tyle co teraz, to wziąłem kumplowi , który mi załatwił robotę i miałem mieszkanie za free. Jak żyjesz skromnie i bez nałogów to spokojnie koło 8 tysięcy odłożysz, mi po odliczeniu wszystkiego wyszło
Norwegia? Oczywiście. Jeśli znasz tylko angielski to musisz mieć jakiś budowlany zawód. Jeśli podstawy norweskiego to możesz rozwozić pocztę lub gazety i zarobisz coś na poziomie średniej krajowej.
@Lethorn: Jeżeli miałbym wybierać w Twojej sytuacji to Niemcy. Jednak kraj bliżej Polski, zarobki w stosunku do cen produktów nawet bez super pracy są takie, że dasz radę wyżyć studiując i pracując. Uderzaj w zachodnie landy