Wpis z mikrobloga

Co to za język. Uciekł? Niektórzy ludzie maja ambicje przenieśli się tutaj ze względu na możliwości.


@trzy_czwarte: Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. Patrzę po znajomych i swojej wersji będę się trzymał. Tak - uciekł. Ludzie, którzy nie potrafili w Polsce się ogarnąć i zorganizować, nie potrafili znaleźć dobrej, stałej pracy, osoby po podstawówce lub zawodówce - wśród moich znajomych takie osoby najczęściej wyjeżdżały za granicę.
Tam na zmywaku czy innej
@Skir02 musicie zrozumieć dlaczego oni tak głosują. Ci ludzie dostają p*****a że w Polsce z reguły ludziom żyje się lepiej niż im na Jackowie. Dla nich Polska powinna się zatrzymać w latach 90 i ani kroku dalej. Ich 5 dolarów powinno im dać możliwość życia w Polsce przez miesiąc. Każdy samolot z Ameryki powinien być witany chlebem i solą przez dzieci w przebraniach goralskich i góralska orkiestre. Za każdego rozdanego dolara
Oj wykopowe łajna, pokrzyczycie, pojęczycie pare dni i tyle, tylko szczekać potraficie. Spójrzcie prawdzie w oczy, wygrał Duda i tyle, ja wiem że gdzieś tą frustracje musicie wyeksponować, ale #!$%@? już wystarczy
@husky83: masz racje są osoby bez wykształcenia, które jada na zmywak ale trzeba ich porównywać do ichniejszej wersji polskiej - na zasiłku bez żadnej roboty. Jest masa ludzi, którzy jadą dorobić ale przez łatwość życia i tez perspektyw na lepsza prace decydują się zostać. Ja jestem za tym, żeby nie było podwójnych obywatelstw i problem by się san rozwiązał (pozatym Polska malo traci jak nieogarnieci sie z jiej wyprowadzaja) Pozdrawiam
@trzy_czwarte: Też prawda. Ale znajoma np. jest od 12 lat (!!) bezrobotna. Owszem, dzieci, więc zrozumiałe. Ale teraz te dzieci mają 11 i 8 lat! W dużym skrócie - moja żona usłyszała o ofercie pracy idealnie pasującej pod wykształcenie tej osoby - powiedziała jej o tym, razem z zarobkami (od 3000 na rękę). Co usłyszała? "Cieniutko!". Fakt, w domu siedząc na dupie i marudząc, że się nie ma roboty zarobi się
Przecież o polakach z czikago to już nawet Testoviron się wypowiedział. Nie znają ani angielskiego, ani polskiego, a porozumiewają się chrząknięciami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mamciewbupsku: trochę w tym prawdy jest, spotkałem na lotnisku w stanach kobietę po 50 która prosiła mnie żeby pomóc jej przebukować bilet bo nie zna angielskiego. Co drugie słowo to było k, poźniej wyszło ze w sumie rozumiała dużo ale nic
@trzy_czwarte: Coż ja z autopsji znam wersje o jakiej napisalem. Skoro ja jestem oslem to ty baranem. Co do Jackowa moze i tak, jednak uzylem slowa Jackowo nie tylko w kontekscie Chicago. Na szczescie pokolenie o ktorym ja pisze powoli zanika. Widze uderzylem w czuly punkt, jak to mowia uderz w stół a norzyce się odezwą.


@lapserdaq: Twój tekst odnosił się jednak do grupy ludzi a nie wyszczególnionych osób. Uwierz
Ludzie, którzy nie potrafili w Polsce się ogarnąć i zorganizować, nie potrafili znaleźć dobrej, stałej pracy


@husky83: lol xDDD a co jeśli ci powiem, że są ludzie, którzy potrafili znależć dobrą pracę w polsce, ale wyjechali, bo ze swoimi umiejętnościami mogą zarabiać zagranicą więcej i mieć tam wyższy komfort życia (nie tylko dzięki zarobkom)?
@Niczyporuk: no, mnie to też dziwi i denerwuje.
Jakbym od 40 lat mieszkał za granicą to głosowałbym w lokalnych wyborach, w kraju w którym mieszkam. Ci ludzie jedyne co w Polsce zrobili to się urodzili. Polski nie widzieli od dekad, większość życia spędzili na obczyźnie. Dlaczego mają nam wybierać władzę mieszkając 10 000 km dalej?
@trzy_czwarte ok, tak jak pisalem znam takich ludzi, nie wujaszkuje, tylko pisze z własnych doświadczeń. I tak masz rację że kolejne pokolenie jest inne, ambitne, pracuje studiuje etc. Jednak podejście do Polski o którym pisałem nadal niestety w moim odczuciu pozostało. I tutaj też nie wyssałem sobie tego z palca.
@Skir02 nie rozumiem dla czego ludzie którzy żyją zagranicą, mają nam wybierać prezydenta? Tak samo mieszkam obok domu pomocy społecznej, i jedynie co słyszę od ludzi mieszkających w nim, to że zagłosują na PiS..... No i starsi ludzie...
@marek-kalka:

@trzy_czwarte: Ty to tylko potwierdzasz ten stereotyp, praktycznie w każdym punkcie błędy takie, że czasem trzeba domyślać się z kontekstu o co w ogóle chodzi. ''Robienie na construction'' mnie najbardziej rozwaliło XD


@marek-kalka: to był cytat - fakt zapomniałem dodać cudzysłowu. Jestem początkującym wykopowiczem. Niektóre błędy auto-słownik mi poprawił i nie zauważyłem a niektóre sam coś chciałem poprawić i nie usunąłem czy przypadkiem usunąłem znak procenta. Który stereotyp
czemu aż 10? jeden pełny rok podatkowy i nara, nie płacisz podatków w kraju to nie masz prawa decydować kto ma rządzić, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sebawo: Bo niektórzy wyjeżdżają tylko na 2-3 lata aby dorobić. Myślę że 5 lat, to dobry czas aby już odcinać. Bo to akurat jedna kadencja aby ktoś już zaczął tracić kontakt z rzeczywistością polityczną. Więc 5 lat bez składania PITu
Pomimo, że mieszkam za granicą będę głosował i jakoś nie trafiają do mnie argumenty "bo Ciebie to nie dotyczy".
Otóż to, kto rządzi w Polsce dotyczy mnie bezpośrednio bo:
- Mam rodzinę w Polsce. Jeśli Polska pójdzie drogą Wenezueli, to ja będę musiał im pomagać.
- Jak Polska wyjdzie z UE, to mi się życie komplikuje. To ja będę się musiał zderzyć z biurokracją w kraju, w którym mieszkam na zupełnie nowym
@Niczyporuk: sto razy bardziej wolę ten elektorat niż tuzy intelektu które wyjechały do roboty do UK, Holandii, Belgii itd. Kto kiedykolwiek pojechał do jakiejś fizolskiej pracy do jednego z wyżej wymienionych krajów i miał do czynienia z rodakami ten wie jaki element tam przebywa. Ćpuny, patologia, recydywa i sporo ludzi o intelekcie majora Suchodolskiego, którzy mają dwie lewe ręce i których przerasta składanie zamówień w magazynie gdzie wszystko mają podane na
jakoś nie trafiają do mnie argumenty "bo Ciebie to nie dotyczy".


@StaraPlomba: Bo Cię nie dotyczy, chcesz mieć wpływ na wybór rządzących w Polsce? To ponieś też tego konsekwencję, a nie wybierzesz np. pisowskich patałachów, a mieszkający w Polsce cierpią tego konsekwencje.
@StaraPlomba: Żadnych nie ponosisz, #!$%@?łeś z Polski jak ostatni tchórz, a teraz jeszcze się chcesz wtrącać w nie dotyczące Cię już sprawy. Zmieniaj tutaj Polskę na lepsze, to nie będziesz musiał się nigdy i nigdzie za nią wstydzić. W sumie to nie różnisz się zbytnio od elektoratu PiSu, który sprzedał swój głos za socjale.
@husky83
@UmbertoDalleMontagne Nie mozna zabierac praw obywatelskich osobom mieszjajacym za granica. To jest dalej ich panstwo. Wuem, wykopki by zabraly prawa glosu emigrantom, starszym, dlugowlosym byleby wyszlo tak ze ich kandydat wygrywa, ale to manipulacja. Kazdy to kazdy, a ze Polacy nie potrafia zadbac o swoj kraj to tylko o nich swiadczy gdzie go maja.