Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020

Minął 3 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

7 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
15

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
15

INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020

Mina...

źródło: comment_1593415954DpzPeZbr38ObvMYCGu94pB.jpg

Pobierz
  • 24
@Painting-colors-in-the-dark: Przeczytałem opisy wypadków jakie są podlinkowane, i nie pasuje to do popularnego hasła o prędkości kierujących samochodami.

3 x motocyklista, dwukrotnie wypadł z drogi bez ingerencji innych, jeden raz kolizja z samochodem
1 x 72-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu z nieustalonych przyczyn
1 x zjechanie z prostej drogi w drzewo o 4:39 rano

Nie piszę tego, aby twierdzić, że prędkość jest spoko, ale niestety mówi się tylko o
@Birbirgo13: wrzucam komentarz mojego kumpla, ratola. Przy okazji zapraszam na jego insta @yanek43, dużo merytorycznej treści.

"Ci którzy obserwują mnie dłużej niż rok pamiętają pewnie podobną grafikę - @policja_kgp prowadzi dobową aktualizację mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Oficjalnie wakacje rozpoczęły się 2 doby temu. Jak widać na kolejne już ktoś tam nie pojedzie... Możemy się spierać o kwestie światopoglądowe lub gospodarcze, nie lubić kotów lub ananasa w pizzy ale
Przeczytałem opisy wypadków jakie są podlinkowane, i nie pasuje to do popularnego hasła o prędkości kierujących samochodami.


3 x motocyklista, dwukrotnie wypadł z drogi bez ingerencji innych, jeden raz kolizja z samochodem

1 x 72-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu z nieustalonych przyczyn

1 x zjechanie z prostej drogi w drzewo o 4:39 rano

Nie piszę tego, aby twierdzić, że prędkość jest spoko, ale niestety mówi się tylko o prędkości, i