Wpis z mikrobloga

Wszyscy się śmieją że rodacy sprzedali się za 500zł… Przypominam, że wszystkie partie oprócz Konfederacji były za 500plus. Czyli sprzedało się 93% kraju

A dlaczego wygrał pis? A no dlatego że jako pierwszy zaczął realizować obietnice. Druga sprawa powodem zwycięstwa była słabość całej opozycji. Co opozycja miała do zaoferowania? Przed wyborami w 2015 straszyli polaków że PIS zniszczy kraj i nie ma szans na 500plus. Nic takiego się nie wydarzyło. Ludzie coś w końcu dostali, w końcu ktoś wypełnił obietnicę. Czy pamiętacie coś z kampani trzaska oprócz ujadania na pis? Zrobił jakiś postulat? Nie wiem, może likwidacja podatku dochodowego? COKOLWIEK?

Pamiętajcie że demokratycznych wyborach większość wybiera a większość to przeciętni zwykli ludzie pracujący za 2.500. Dostali coś od rządu więc są wdzięczni i dalej głosują

A co proponowała Opozycja? Ulicę i zagranicę. Nie pochylili się nad losem tych zwykłych ludzi. Zamiast tego protestowali przeciwko temu co się dzieje w trybule. Przeciętny wyborcza to tez taki który czeka kilka lat na prostą sprawę w sądzie a Po broniła tego układu. O socjalu mówili że go nie powinno być (Kidawa) podczas gdy trzasku to poparł. Są miałcy. Nijacy. Nie wiadomo za czym są. Jak sprawdzałem programy we środę to Trzaskowski do tej pory się nie określił co chce zrobić. Zresztą wystarczy zobaczyć na fikołki #neuropa – ciągle jakieś śmieszki ze 500+ a ich kandydat to w końcu poparł.

PiS nie wygrał przez to że fantastycznie rządził tylko dlatego że dotrzymał obietnicy a opozycja była marna i słaba. Najpierw twierdzili że 500plus się nie da zrobić a gdy pis to zrobił to nagle zmienili zdanie i stwierdzili że dadzą jeszcze więcej xD
Marna to retoryka dla przeciętnego zjadacza chleba

Widzę to wszystko doskonale na przykładzie mojej kuzynki za pisem. Ona pracuje na poczcie za 2400 jej mąż jako nauczyciel 2800. Mają dwójkę dzieci - dostali 1000zł miesięcznie. W sumie to przez te 5 lat dostali 60 tys(!!!) Ktoś o tych ludzi zadbał. Dlaczego mieliby głosować na PO?

Ja wiem że na wykopie sami programiści 15k, ale tak wygląda większość rodzi w Polsce.

Przecież oni tylko krzyczą o jakiejś mitycznej konstytucji od 4 lat czy 5 lat xD Przeciętny wyborca ma to gdzieś. Tyle w temacie

To moje obiektywne zdanie.

#wybory #pis #opozycja #4konserwy #neuropa #konfederacja
  • 47
@Kryptowalutowo: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-krzysztof-bosak-poglady/et53f58

- Wobec szybkiego starzenia się społeczeństwa i ujemnego przyrostu naturalnego prowadzenie zdecydowanej polityki prorodzinnej jest koniecznością. Program 500 plus sam w sobie nie przyniósł wyraźnej poprawy sytuacji - stwierdził.

Dodał przy tym, że osobiście jest zwolennikiem "raczej metod pośrednich wspierania dzietności". - Postuluję rozwój systemu prorodzinnych ulg podatkowych, stworzenie warunków do dynamicznego rozwoju rynku darmowych lub niedrogich żłobków i przedszkoli, oraz podjęcie działań na rzecz odbudowania społecznego prestiżu macierzyństwa,
Przeciętny wyborcza to tez taki który czeka kilka lat na prostą sprawę w sądzie a Po broniła tego układu.


@Xtreme2007: Odniosę się tylko do tego, bo jest to dość często poruszany wątek, a mam nieprzyjemność bycia z nim związanym.

Zgodnie z oficjalnymi danymi (plik o wdzięcznej nazwie "sprawność postępowania") średni czas postępowania sądowego wydłużył się z 4,6 miesiąca w 2014 roku do 5,35 miesiąca w 2018 roku. W szczególności dotyczy to
@tomeczeq: Gościu, po I to głosowałem na Bosaka, więc nie spinaj #!$%@?. Po drugie napisałem tylko, że Bosak wspiera 500+, w internecie można znaleźć 10 różnych wypowiedzi na ten temat i NIE SĄ ONE SPÓJNE. Gdzie ja napisałem o jakiejś uldze podatkowej? O czym Ty do mnie #!$%@??
@Kryptowalutowo: to fakt ze sporo odpowiedzi jest sprzeczne ale uznajmy ze AMA jest tą aktualną i Bosak jest za ulgą podatkową na dziecko i to uważa za rozszerzenie 500+.

Nie rozumiem zresztą argumentów odnosnie tego ze partie "popieraja" socjal. Co za różnica czy w opozycji bez większości będą przeciw jak on i tak wejdzie, po co zniechęcać wyborcow. Każdy kto umie dodać 2 do 2 wie że otwarte opowiadanie sie za
żadna partia, która chce uzyskać 5 procent plus nie powie wprost, że na pewno zlidwiduje 500 plus...
ten program jest szkodliwy społecznie, przyzwyczaił społeczeństwo, ludzie mają zaplanowane budżety związane z tymi pieniędzmi, jakieś kredyty...tego gówna nei da się odebrać dlatego robi się wszystko nawet w pisie by te pieniądze straciły wartość sztucznie podnosząc wynagrodzenia/nakładając nowe podatki.
wyborcy korwina w konfederacji - czyli pewnie jakieś 2 procent są tego świadomi - tylko, że
kiedy to za rządów PiSu zostały one jeszcze bardziej wydłużone (2016: średnio 4,7 miesiąca; 2017: średnio 5,5 miesiąca; 2018: średnio 5,35 miesiąca) jest dziwne.


@Guzkow: Teraz przynajmniej na pierwszej rozprawie wiesz kiedy będzie ostatnia, a nie na zasadzie kiedyś tam będzie rozprawa chyba że wszyscy zapomną to się przedawni ( ͡° ͜ʖ ͡°)