Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pamiętajcie, że jeśli w pierwszej turze głosowaliście poza miejscem zamieszkania na podstawie dopisania do spisu wyborców, to w drugiej turze też będziecie tam głosować i nie pozwolą Wam zagłosować w miejscu zameldowania bez zaświadczenia.

Jak ktoś był na wyjeździe w czasie wyborów niech lepiej się tym zainteresuje za wczasu.

#wybory
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddesk: nie mam niestety pojęcia. Sam informacje powyżej dostałem od kumpla, który ją dostał w mailu potwierdzającym dopisanie do listy. Ja takiej informacji nie dostałem, więc dodatkowo wygooglowałem i wygląda na to że to prawda, co jak dla mnie jest chore, bo docelowo ta forma głosowania jest dla ludzi będących np na wyjeździe, a nie przebywających w danym miejscu na stałe
@spunky: dla ludzi na wyjeździe jest zaświadczenie i dopisanie do listy w komisji wyborczej. Trzeba rozróżnić wpisanie do listy wyborców a dopisanie w komisji wyborczej na podstawie zaświadczenia. Jak ktoś się wpisał to dopóki nie wpisze się gdzieś indziej to będzie głosował właśnie tam, jeśli ktoś się tylko dopisał to następna turę głosuje w swoim miejscu zameldowania/miejscu wpisania do rejestru wyborców.
@ravenking: Piszę o dopisaniu do spisu wyborców a nie o dopisaniu do rejestru wyborców. Dopisując się do spisu dopisałeś się na obie tury. Dopisując się do rejestru dopisałeś się na stałe.
@spunky: Bo ktoś normalny, jak ma zamiar głosować tylko raz w danym miejscu (bo np. jest na wakacjach) to bierze zaświadczenie o prawie do głosowania, a nie dopisuje się czy wpisuje do rejestru wyborców. W ogóle nie powinien zostać dopisany jak nie mieszka w danym mieście.
@ravenking: a w jakim celu mam chodzić po zaświadczenia do gminy jak wystarczy, że podam przez internet pod jakim adresem będę się znajdował w dniu wyborów i mnie tam dopiszą?

Na wybory korespondencyjne byłem zapisany w jednym mieście pod adresem zamieszkania. Na wybory tej niedzieli byłem zapisany w innym, w miejscu zameldowania mojej kobiety, bo nie będziemy głosować na 2x. Oba poza miejscem zameldowania. Co w tym dziwnego? Dopisuję się do
@ravenking: pomijam już fakt, że mylisz rejest wyborców ze spisem wyborców ¯\_(ツ)_/¯

Dopisanie do spisu jest jednorazowe na dane wybory.
Dopisanie do rejestru wyborców jest na stałe.
a w jakim celu mam chodzić po zaświadczenia do gminy jak wystarczy, że podam przez internet pod jakim adresem będę się znajdował w dniu wyborów i mnie tam dopiszą?


@spunky: własnie w takim celu żeby potem nie kombinować jak koń pod górę i nie odkręcać wszystkiego. Dzięki swojej przebiegłości w nietraceniu czasu na chodzenie po zaświadczenie musisz pamiętać o ponownym dopisaniu się na kolejną turę i pisanie kolejnego wniosku i.t.d. Brawo!
@ravenking: yyyy? A kto Ci powiedział, że muszę się gdziekolwiek przepisywać? Dopisywanie się przy każdych wyborach jest dla mnie czymś normalnym. Za każdym razem głosuję gdzie indziej, bo akurat mam taki kaprys, że se pojadę na kawkę do teściów, albo odwiedzę rodziców i nie mam zamiaru uzależniać tego od wyborów.

Nie będę też chodził jak idiota po urzędach żeby dostać karteczkę, że mogę zagłosować. Nie jestem w ciągłej podróży i potrafię