Wpis z mikrobloga

@DerMirker: Pamiętam jak parę ładnych lat temu (z 15 chyba) czytałem reportaż o Eisenhuttenstadt. Porblem tego miasta (jak wielu na terenie dawnego NRD) jest taki, że ono wymiera i wiele z mieszkań stoi tam zwyczajnie pustych. Nie wiem jak jest teraz w sumie, ale na te 10-15 lat temu sytuacja tego miasta powoli stawała się dramatyczna. Wiem, że nawet pojawiały się głosy, że mają nadzieję, że przeprowadzą się tam Polacy, którzy
@gumiorek: owszem, byłem niedawno na slajdowisku "Nowe Huty na świecie" w Kinie Światowid i Michał Wiśniewski mówił to samo. To miasto się wyludniło praktycznie, nic się tam nie dzieje, a Huta jest ustawicznie wygaszana. To problem całego NRD właściwie - Niemcy emigrują dalej do RFN i miliardy euro pompowane nie są w stanie tego odwrócić. Polacy też niechętnie tam jadą, bo po co, jak w RFN można lepiej zarobić...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: stara Nowa Huta, piękne miejsce na spacery Suche stawy blisko, dużo zieleni, ja się nie spotkałem z jakąś patologią. Na nowych blokach w stronę centrum cykor jest, ale tam, wg mnie, nie ma się czego bać. Tylko z parkowaniem zajebiście ciasno, ustawcie dobrze lusterka, albo się nie pchajcie w uliczki.