Wpis z mikrobloga

Uwielbiam stare zegarki cyfrowe od Casio i Seiko. Zawsze marzyłem o zegarku z kalkulatorem. Od dawna zastanawiałem się nad tym jakby mógł wyglądać cyfrowy zegarek moich marzeń. Stworzyłem koncept w którym prócz podstawowych funkcji takich jak kalendarz, notatnik itd znalazły się rownież gry. By podkręcić trochę klimat zegarek ma kompletnie bezsensowne głośniki stereo dla monofonicznych dźwięków, ale w katalogu, czy na reklamie w latach 90, napis stereo robił robotę.

Co myślicie o pomyśle na taki retro zegarek dla fanów pixelartu/gamingu?

Projekt, wykonanie i dźwięki mojego autorstwa.

Fajnie by było zgadać się z kimś kto zna się trochę na hardware i spróbować zrobić tego typu prototyp

Więcej moich prac można znaleźć na: https://www.instagram.com/perspektyma/

#voxel #retrogaming #retrocomputing #zegarki #tworczoscwlasna #gry
Perspektyma - Uwielbiam stare zegarki cyfrowe od Casio i Seiko. Zawsze marzyłem o zeg...
  • 14
Fajnie by było zgadać się z kimś kto zna się trochę na hardware i spróbować zrobić tego typu prototyp


@Perspektyma: nie obraź się, ale to, że samodzielnie udało ci się… narysować zegarek, który pika, do tego kilka animacji, to nie znaczy, że zrobiłeś choćby 1% roboty.
Zgadać to możesz się z kimś kto potrafi narysować kółko co nie wygląda na kwadrat, żeby dorobił taki projekt graficzki. Jak już masz zespół fachowców
@wykopyrek: Nie wyobrażam sobie wyłudzania kasy od kogokolwiek :) Raczej, mówię tu o osobie, która również chciałaby się pobawić w stworzenie tego typu zegarek. Czy coś wyjdzie z tego to już by od nas zależało. To jest tylko koncept, zaprezentowany w voxelartowym stylu. Jestem otwarty na współpracę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venom_inside: 600zł to jeszcze bym mógł wydać. Powiadomienia z bluetootha obsługuje, czy tylko podstawy, jak stan baterii czy ustawienie czasu?
@newerty: To jest ciekawa kwestia. Mój laptop to mobilna stacja robocza i w klawiaturze mam taki gładzik. Jest dość specyficzny w użytkowaniu, ale po chwili idzie się przyzwyczaić. Ciekawa propozycja. Kompletnie o tym zapomniałem. Ten koncept ma parę rzeczy przesadzonych i joystick jest jedną z tych rzeczy. Inspirowałem się tu Seiko Ruputerem - https://www.youtube.com/watch?v=V-NOVTlVj-I - odjechany sprzęt. Dzięki za podrzucenie pomysłu!