Wpis z mikrobloga

@matra: a tak swoją drogą to ładna ta świnia, bez obrazy;) Podobają mi się takie psy, chociaż ufam tylko dwóm znajomym którym bym chyba mógł usiąść na mordzie a i tak by mnie nie ugryzly. Koleś w bloku obok ma bulteriera i ten pies jest brzydki jak stara stodoła, ale taki fajny, że od razu chce podbiec się przywitać jak już parę razy go głaskałem.
@toodrunktofuck: to je bardzo ładne piesku, ja to wiem! ʕʔ
Mi się bulle też nie podobają, głównie za to, że często ich głowy wyglądają niezdrowo - tu już nie chodzi o sam gust, tylko o problemy z oddychaniem i jeśli mnie wiedza nie myli, kątem widzenia, do tego większość właścicieli nie powinna ich tak naprawdę posiadać. Nie mam na myśli agresji, a problemy emocjonalne, zafiksowanie i w,
@matra: ten u mnie to akurat mógłby na wystawy chodzić żeby pokazywać jak wg sędziów nie powinien wyglądać bulterier. Ryj nie jakoś nadzwyczajnie rozwinięty, nie upasiony, wręcz żylasty. I widać, że właściciel o niego dba i tresuje.
@toodrunktofuck: aha, na wystawach z takim bullem nic nie zrobi - bulle pod show niestety muszą być grube, podobnie jest z wieloma rasami, jak ktoś ma szczupłego umięśnionego psa, to zazwyczaj ma niższą ocenę za to. Bulterier wg sędziów powinien być ulany i nie pytaj dlaczego, sporo właścicieli różnych ras na to narzeka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@matra: ale brzydale. Chcę je wszystkie. A co do tych pokazów to ja się w ogóle nie znam, ale kumpel ma owczarka niemieckiego. Piękny tak, że ja #!$%@?ę, definicja psa jak dla mnie. Pies z rodowodem, ale na wystawy się nadaje bo ma za wysoko dupę przez co nie wygląda jak upośledzony.
Pies z rodowodem, ale na wystawy się nadaje bo ma za wysoko dupę przez co nie wygląda jak upośledzony.


@toodrunktofuck: właśnie o tym mówię. Zarząd ZK to zadufane w sobie #!$%@?, howodcy nie lepsi. Dziś mówi się, że chcąc zdrowego ON, powinno się celować w użytka, niestety użytek wymaga większego nakładu pracy. Ja sama na szkoleniach widuję praktycznie same niskie dupy u ON, a podobno rasa się odradza w dobrym kierunku.
fajny ten piesek, 10/10, ale nie polecam xD


@matra: rozumiem, mam szynszylę z przypadku i też zwierzak 10/10, ale nie polecam nikomu bo dziad straszny. Nie oddam, ale też następnym razem wezmę coś innego. I co to znaczy ON?
Chociaż porównywanie takiego prosiaka z szynszylem to takie trochę xD
@toodrunktofuck: owczarek niemiecki ;)
Staffik to taka moja rasa chyba 10/10. Jakbym miała brać drugiego psa, myślałam o kilku innych rasach, ale nie jestem pewna czy znajdę innego psa o takim temperamencie, życiowym optymizmie i rozwiniętej uczuciowości jak SBT właśnie. Mają sporo wad, często nie tolerują innych psów i to bardzo, bywają przewrażliwione i zbyt emocjonalne, miewają problemy z wyciszeniem się, trzeba je tego uczyć, a także oduczać ciągłego pragnienia atencji,