Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pytanie #pcmasterrace #windows10 #tablet
Mam problem z blokada klawisza FN. Mam tablet Lenovo yoga tab 2 z Windows 10 i do niego klawiaturkę bluetooth bkc800. Domyślnie przy wyborze klawiszy F1, F2 itd uruchamia się odpowiednia funkcja. Chciałbym to zmienić albo mieć jakiś program, który to ogarnie.
Problem jest taki, że nie ma takich ustawień w BIOSie, w funkcjach Windowsa też tego nie ma, nie ma klawiatury jako urządzenia sprzętowego w menedżerze, jest tylko jako urządzenie dodatkowe. Nie działa kombinacja FN + ESC, FN + Capslock,
Ktoś ma jakiś pomysł? Albo jakiś program, gdzie to mógłbym zmienić?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kmala: nie jest trudne, tylko klawisze trzeba rozszyfrować i podstawić nawet do tego skryptu co podałem. Sprawdź jeszcze dwa programy: KeyTweak i SharpKeys. Raczej się nie uda w nich pozamieniać tego, ale może keycody chociaż wyciągniesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fsiur: chyba ogarnalem. Skopiowałem ten jeden akapit i domyślnie mam ustawione na "efki". Z shiftem działają funkcyjne. Dzięki wielkie za pomoc!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmala: skrypt ahk możesz skompilować do pliku exe i dodać do autostartu systemu. Ogólnie to lepszym sposobem jest zremapowanie klawiszy w rejestrze windowsa (używając np SharpKeys) bo nie potrzeba wtedy uruchamiać żadnych skryptów/programów. Tylko nie da się (chyba) tego zrobić z klawiszem Fn.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fsiur: tylko w tym Sharpkey jak próbowałem ustawić klawisze funkcyjne, czyli np. vol+ to pisało że nie może zidentyfikować klawisza. FN + np F4 już było ok