Wpis z mikrobloga

#pytanie #linux #mxlinux
Jak na mxlinux odpalić aplikacje z Windowsa? Linux popyla, że az milo (odpalany z pendrwe) wersja live. Ale zadnej apki z windowsa nie idzie uruchomic ... Chcialem jakies Wine zainstalować tez nie znalazłem ...
  • 8
@Colek: Dzieki. Nie mogli jakis jeden skrypt do tego zrobic czy cos? Skomplikowane... Teraz Rufusem wrzucam na pena Minta :) Zobacze jak u niego to wygląda. Wróce do Mxlinux i zobacze co sie uda zrobic, bo fajnie chodzi:)
PS Mxlinux ostatni tj 19 to jaka wersja Debiana jest?
@Colek: Dla mnie jest :) Uyzwanie i zabawa z linuxem to dla mnie przegladanie internetu itp. Cokolwiek mam zrobic to szukam w Google. Najszybciej dla Minta i Ubuntu jest. Linux jest szybki. Na starych kompach czy laptopach z Pendriwe mozna smigac. PS A jaki edytor wideo dla Debiana?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @smotek: jeśli chcesz mało skomplikowane to zobacz sobie lutris i play on Linux, chodź ten drugi trochę jest niż zaniedbany. Bo piszą jego nową super wersję i skończyć jej nie mogą.
@pyroxar: lutris to jakas platforma gamingowa :) To nie dla mnie :) Nie gram. Przynajmniej narazie. Mam naprawde leciwy komputer bo Intel G1830 :) Komputer to okienko na swiat dla mnie. Filmy na YT itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smotek: może poszukaj zamienników swoich aplikacji pod Windowsa na Linuxie? 90% programów użytkowych znajdziesz z podobnymi funkcjami, natywnych na Linux, kwestia czego szukasz bo nawet nie określiłeś jaki masz problem z którym programem i ludzie muszą zgadywać.