Wpis z mikrobloga

Najczęściej złomowane auta w Polsce w 2019 roku wg. instytutu Samar. Jak często widujecie te modele na drogach w waszej okolicy? Mnie zdziwiło tylko Punto I, ale może to po prostu już dożynanie ostatnich niedobitków.
Wszystkie pozostałe jeszcze się zdarzają, a Seicento jest całkiem popularne, często się je widzi. Górny Ślask here.
Notabene 70% złomowanych samochodów w Polsce wyprodukowano przed 2000 rokiem, a króluje wśród nich rocznik 1999, a więc przeciętny złomowany samochód w Polsce ma 20 lat.
https://www.samar.pl/__/3/3.a/108806/3.sc/11/Kr%C3%B3lowie-stacji-demonta%C5%BCu.html?locale=pl_PL
#samochody #motoryzacja #ciekawostki
Ikarus260 - Najczęściej złomowane auta w Polsce w 2019 roku wg. instytutu Samar. Jak ...

źródło: comment_1593847210hydNd4zLwt2Tt3lKzWDijo.jpg

Pobierz
  • 40
@Ikarus_260: Dziwi mnie najbardziej chyba Vetra B, ale domniemam, że to przedlifty <2000. Polift jest imo nadal całkiem spoko sedanem, który wizualnie starzeje się dość wolno.
Z pozostałych samochodów to wydaje mi się, że nadal dość sporo widać na drogach takich fur jak Focus, Seicento, Audi 80 czy Clio. Z drugiej strony ostatnio widziałem Lagunę jedynkę i zacząłem się ciężko zastanawiać kiedy ostatnio widziałem Lagunę xD

przeciętny złomowany samochód w Polsce