Wpis z mikrobloga

Nie jestem aż taki stary, ale kojarzy ktoś coś czy w kampanii prezydenckiej A.D. 1995/2000 był wyciągany wątek tego że Kwaśniewski był agnostykiem? W 2000 to wiem że sztab Krzaklewskiego wyciągnął nagranie jak Siwiec w towarzystwie Olka parodiuje papaja przy wysiadaniu ze śmigłowca, ale wydaje mi się nieco dziwne że mimo że społeczeństwo kiedyś było znacznie bardziej katolskie, to jednak wybrali sobie niewierzącego xD

#wybory #polityka
  • 8
@IdillaMZ: Na pokaz nie na pokaz, ale wtedy w latach 90 jakoś ciężko byłoby zdejmować krzyże w szkołach czy zakazywać religii w szkole bo społeczeństwu kojarzyły się z komuną czyli tym co było i się nie sprawdziło. A teraz podchodzi się do tego jak do dążenie do standardów zachodnich i oddzielenia kościoła od państwa. Przecież to święcenie budowy czegośtam to nic innego jak wynalazek przedwojnia a potem czasów po 89. A
@MarianoaItaliano: Warto też przypomnieć, że radykałowie obecnej, głównej części opozycji bredzą coś o państwie wyznaniowym. Dzisiaj, w Polsce AD 2020, o państwie religijnym, w sytuacji gdzie KRK nie był nigdy tak słaby, nie miał tak słabego autorytetu. I są ludzie, którzy w to wierzą.
@MarianoaItaliano: oj w 1995 roku środowiska okołokościelne mocno agitowały za Wałęsą, nawet z ambon nakazywano głosować na Wałęsę, bo to katolik i Matkę Boską Częstochowską w klapie nosi. W 2000 r. trochę odpuścili bo w 1997 r. i 1999 r. Kwaśniewski przyjmował z honorami papieża, a nawet papaj wziął go na przejażdżkę papamobilem, a poza tym głównym "konkurentem" Kwacha był Krzaklewski, który był zwykłą miernotą, do której nawet księża się nie
Nie jestem aż taki stary, ale kojarzy ktoś coś czy w kampanii prezydenckiej A.D. 1995/2000 był wyciągany wątek tego że Kwaśniewski był agnostykiem?


@MarianoaItaliano:

W zasadzie już odpowiedziano. Siwiec parodiujący papieża miał zaszokować społeczeństwo które z natury religijność traktuje głównie na pokaz. Natomiast coś takiego jak "agnostycyzm" to nawet dzisiaj pojęcie abstrakcyjne, zwłaszcza dla tego elektoratu po który chce sięgać prawica.