Wpis z mikrobloga

Następny ukraiński program historyczny wybielający UPA i jej rzeź Polaków. Według ukraińskiego programu historycznego chełmszczyzna to ukraińskie etniczne ziemie, a na rzeź Polacy zasłużyli sobie między innymi burzeniem prawosławnych cerkwi na ukraińskiej chelmszczyznie. Program ma podtytuł ,,Historyczna prawda''.
#ukraina #polska
oydamoydam - Następny ukraiński program historyczny wybielający UPA i jej rzeź Polakó...
  • 29
  • Odpowiedz
Zasłuzyc = zapracować

Taki jest tego słowa synonim.

'''Żydzi zasłużyli sobie na palenie w stodołach za kolaborację z komunstami''

jako streszczenie wypwowiedzi mówaiacych o tym ze dzialanosc niektorych Zydów na rzecz NKWD mogla przyczynic sie do pogromów

Bo dla mnie to nie jest to samo


@szurszur: Nie wiem skąd u ciebie taka analogia. Wymyślasz sobie jakąś niedorzeczność, wpychasz ją w usta rozmówcy, by potem udowadniać, że masz rację.

To jest jakiś
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Napisalem jakie jest jedno z ze znaczen - oznacza cos slusznego

Nie wiem skąd u ciebie taka analogia. Wymyślasz sobie jakąś niedorzeczność, wpychasz ją w usta rozmówcy, by potem udowadniać, że masz rację.


@oydamoydam: Nie to Ty tak nagminnie robisz np tutaj tchórzliwie klamiac ze bronie ludobójców
Przeicez dokladnie to napisalem - chodzi o to czy bylbys w stanie zaakceptowac zachowanie np Zyda oogólniajacego w celu podgrzania emocji wypowiedzi
  • Odpowiedz
@szurszur: Koleś znowu pleciesz jak potłuczony. Nawet nie idzie zrozumiec logiki tej twojej ,,analogii''.

Wiesz co mnie zastanawia od początku, że przeszkadza ci słowo,, zasłużyć'', a zupełnie bez reakcji przechodzisz nad tym, że Ukraincy mówia o polskiej Chelmszczyznie, że to ukraińskie ziemie i że burzenie cerkwi na tych ukraińskich ziemiach tak rozezlilo Ukraincow, że wyszła z tego rzeź wolyńska.

Tu masz wiecej jakbyś miał jakieś wąty i do tego:
https://dorzeczy.pl/kraj/30930/Ukraincy-Chelmszczyzna-to-nasza-ukradziona-ojczyzna.html
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Nie ma to jak się spiąć trochę na wykopie ;-) Wyluzuj Mirek! :-) Pewnie nie wiesz, ale akurat Espresso jest mocno pro zachodnie, w tym pro polskie, nie sądzę by ktokolwiek miał tam intencje zaciemniania historii, co najwyżej podejrzewałbym ewentualnie brak wystarczającej wiedzy/informacji w temacie. Nie wiem też na ile rozumiesz ukraiński, ale łatwo o nieporozumienia nawet jak się coś tam rozumie (albo zwłaszcza jak się coś tam rozumie ;-)
  • Odpowiedz
https://espreso.tv/tag/oun_upa


@oydamoydam: super, i znalazłeś tam coś antypolskiego? Albo coś sprzecznego z tym co napisałem? Podprowadzę Ciebie: Bandera jest celebrowany w wielu środowiskach na Ukrainie nie dlatego że ludzie wiedzą o czystce etnicznej na nas, tylko dlatego że o niej właśnie nie wiedzą. Sowieci podczas swojego panowania zadbali o odpowiednie spreparowanie historii. Jakiekolwiek wzmianki o UPA były zakazane, tak samo o Banderze, a mówienie o naszym kraju sprowadzało się do wypominania
  • Odpowiedz
@megawonsz9:
Tak, wiem, po części jest tak jak piszesz. To jest prawda jeśli chodzi o zwykłego zjadacza chleba na Ukrainie i jego pojęciu o historii stosunków z Polską.
Ale to nie jest też takie czarno-białe, a raczej białe. Z naszej polskiej perspektywy Ukraincy antyrosyjscy i proeuropejscy nie muszą być wcale pro polscy. Owszem mogą sie tacy wydawać, cóż nie mają wyjścia potrzebują sojuszników do wojny z Rosją, dlatego często udają naszych
oydamoydam - @megawonsz9: 
Tak, wiem, po części jest tak jak piszesz. To jest prawda...

źródło: comment_15939817014K2y5GO1tklGkACwYJmewi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz