Wpis z mikrobloga

Drogie fotograficzne Mirki, dwa miesiące temu chciałem kupić aparat, jednak przez koronę odpuściłem do wakacji by nie nadwyrężać budżetu. W planach miałem Sony a6000, ale ten nie wiedzieć czemu jest obecnie ok 100 euro droższy niż wtedy. Dziś znalazłem taki zestaw https://www.mediamarkt.be/nl/product/_panasonic-hybride-camera-lumix-dmc-g7-premium-kit-1849627.html - dla totalnego amatora do wakacyjnych fotek krajobrazów, miast, czasem jakaś uroczystość czy zdjęcia furek będzie git? Nie ukrywam że kusi mnie cena za taki zestaw, no i może zainteresuje się mocniej amatorską fotografią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotografia
  • 6
@DamSon: Dzięki, masz jakieś doświadczenia z tym aparatem? Czy AF rzeczywiście jest tak wolny, i czy przy obiektywie 25mm z kompletu trudno jest robić zdjęcia bez stabilizacji obrazu?

Zastanawiam się też nad a6000 plus w niedalekiej przyszłości obiektyw stałoogniskowy, jednak ta opcja wyjdzie prawie dwa razy tyle co tutaj, jutuby z kolei twierdzą że to urządzenie bardziej do filmowania niż tego co ja bym chciał i już sam nie wiem (
@tluczek_do_kartofli: wiesz co, mam m.in. a6300. Ale zdarzało mi się obrabiać zdjęcia raw z Lumixa. Lumix na pewno trochę bardziej szumi niż Sony. Ale według mnie do zdjęć to i tak bardzo spoko wybór w tej cenie. Jeśli zaś myślałbyś o wideo to radziłbym brać Sony. Ale do zdjęć i do tego jak na amatora to będzie w sam raz. Szczególnie, że z rawów zawsze można sporo wyciągnąć.
@DamSon: To napiszę tutaj jeszcze że udało mi się wyrwać tu gdzie mieszkam a6100 "starter kit" (karta 16gb, kitowy obiektyw, druga bateria i torba na ramię, wszystko oczywiście od Sony) za 789€, co jest chyba najlepszą opcją ze wszystkich sklepów jakie przejrzałem w Beneluksie :)

Dodatkowo za napisanie opinii sklep daje ekstra 3 lata gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do samego aparatu, dzisiaj trochę go wypróbowałem