Wpis z mikrobloga

Kolejny etap projektu #urodzajnarakieta trochę mi zeszło czasu i nałożyło się innych spraw, więc nie postowałem

Etap 4 - głowica

Ten etap okazał się o wiele bardziej czasochłonny i skomplikowany niż zakładałem.

Zacznę od tego co chce zrobić, co zrobiłem i co mi zostało.

1 Co chce zrobi:
Moim celem jest stworzenie takiej głowicy, która nie jest na stałe zamontowana w kadłubie rakiety. Głowica taka ma kształt dosłownie grzyba gdzie jego noga wchodzi w kadłub i opiera się na szerszych jego krawędziach. Do głowicy przymocowana ma być spadochron oraz zestaw linek, który utrzyma go przy rakiecie.

2. Co zrobiłem:
Wykonałem kartonowy walec wytworzony z wielu warstw sklejonego ze sobą kartonu. Robienie go to była udręka bo nie posiadam w domu wiertarki i musiałem ręcznie go szlifować do pożądanego rozmiaru. Walec ma grubość około 25 mm i znajdzie się w kadłubie. Dodatkowo położyłem na nim jedna warstwę najbardziej polskiej taśmy izolacyjnej, by wyrównać zakrzywienia oraz zmniejszyć tarcie miedzy kartonami.

Wykonałem czubek głowicy. Początkowo chciałem go zrobić z papieru ale papier jest zbyt słabym produktem do takiego zadania. Myślałem nad jakimś gotowym produktem co ma podobny kształt i będąc w sklepie, wymyśliłem. Czubkiem rakiety jest czapeczka urodzinowa wykonana z cienkiego kartonu. Oczywiście została ona odpowiedni przycięta i mocniej zwinięta by mieć idealny dla mnie kształt. A klejona krawędź została mocno przetarta papierem ściernym by nie odstawała.

3. Do zrobienia:
Spadochron wyliczony na 250 gram obciążenia.
Połączenie wszystkiego linkami.
Test spadochronu z obciążeniem.

+ zgodnie z radami kupiłem sobie butapren i teraz on jest moim głównym klejem
+ wiem że nie wygląda mega profesjonalnie i ma jeszcze wady ale proszę mi wierzyć, staram się, i i w miarę postępów nabieram potrzebnego doświadczenia.

#rakiety #rakieta #modelarstwo
urodzajnaziemia - Kolejny etap projektu #urodzajnarakieta trochę mi zeszło czasu i na...

źródło: comment_1594026749fV7vUnGGmyPpvIf17C0cRp.jpg

Pobierz
  • 2