Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
#sanepid #koronawirus #gliwice

W piątek (03.07) dostałem informację od osoby z rodziny, że ma objawy korony od poniedziałku (29.06). W piątek (03.07) miała badania, a ja się z nią widziałem w niedzielę (28.06). W czwartek (02.07) byłem na badaniach okresowych, cały tydzień 27 chodziliśmy z żoną do pracy, dzieci do przedszkola i żłobka. Potecjalnie mogliśmy zarazić kilkadziesiąt albo i kilkaset osób.

Wyniki z badania na koronę osoba z mojej rodziny dostała dopiero wczoraj (06.07) po południu. Ma pozytywny wynik.

Z żoną podjęliśmy decyzję o samo izolacji od samej soboty. Tak też w domu siedzimy. Ja wziąłem home office, Żona opiekę nad dziećmi. Dzieciaki świra dostają. Ja próbuje się dodzwonić do sanepidu w Gliwicach - wczoraj 60 połączeń, dziś około 90 i co? Nic! Sygnał jest, nikt nie odbiera. Czarę goryczy przelała sytuacja podniesienia i odłożenia słuchawki.

Sanepid też od dnia wczorajszego nie skontaktowal się z osobą z mojej rodziny o potencjalnych kontaktach.
Pracodawca mojej ciotki dowiedział się o tym, że jego pracownica jest chora od mediów - jednostka oswiatowa.

Już nie mam na to siły. Staram się czegoś dowiedzieć i przekazać informacje do jednostek przedszkola i żłobka moich dzieci, ale nie mam nic. Boję się zamknięcia na kwarantannie na dwa tygodnie, gdy sanepid sam sobie zdecyduje, że muszę, bo kontakt z osoba zakażoną był i kij, nie ważne, że prawie już 2 tygodnie.

Nie mam na to siły. Do Katowickiego sanepidu się dodzwonilem, ale oni nie pomogą, bo należę pod Gliwice.

I już wiecie skąd tyle zakażeń na Śląsku gdy sanepid sobie leci w kulki?

#zalesie #truestory #sadstory
  • 25
  • Odpowiedz
@soadfan: 14 dni liczą od dnia kontaktu z zarażonym, więc najdłużej kwarantannę będziesz mieć do 12.07 włącznie (wybory). No chyba że zrobią test i wyjdzie +. Wtedy zacznie się izolacja :)
  • Odpowiedz