Wpis z mikrobloga

Okej, mam już swoją Zgemmę H9.2S! :P Pierwsze wrażenie dobre, chociaż mnogość ustawień czasami przeraża. :D Powoli wszystko ogarniam. Jednak najsłabszym punktem jest obecne oprogramowanie, ponieważ zainstalowali domyślnie Hyperion 7.1 PKTeam i szczerze, to mnie nie porywa ten soft... Muszę wgrać OpenATV, bo wydaje mi się, że jest bardziej intuicyjny w obsłudze i domyślne OSD ekranowe wg mnie jest ładniejsze. ;)

Ogólnie, to prawie wszystko fajnie, lecz mam problem z cccam. Wczoraj dostałem 8 testów od skośnego przyjaciela, utworzyłem cfg wg wzoru: '' C: serveraddress port user pass '', wrzuciłem plik na pena i przez Dreambox explorera skopiowałem go do katalogów "etc" & "usr/keys", przełączyłem w EMU z oscama na cccam (2.3.2), zrobiłem jego restart i DUPA: "brak ECM info" + komunikat "serwer nieaktywny". Jak kliknę niebieski "uruchom", wyskakuje "oscam nie jest zainstalowany"... WTF? Nakieruje ktoś o co tutaj chodzi? Linie lipne czy ja coś spieprzyłem? Dodam też, że w katalogu "etc" nie mam plików "CCcam.prio" i "CCcam.providers" - jeśli ma to jakieś znaczenie. Mam też nowe inne linie. Spróbuję jeszcze może zrobić konwersję z cfg na oscam.server, wrzucić, przełączyć na oscam 11581 i zobaczę, ale raczej także będę musiał wgrać OpenATV, bo mi ten Hyperion jakoś nie leży i może na nim ruszy... ;)

#zgemma #h9.2s #enigma2 #cccam #oscam - Chyba się zapowiada, że pod tymi tagami, będę częściej teraz pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 34
@czak83: Dzięki za odp. Powiem tyle, że chyba z tym OSCamem o wiele łatwiej. Poszło naprawdę sprawnie. :P Już świeci (oprócz C+4K). Jedynie po przełączeniu/wybraniu kanału przez 2-3 sek obraz zamula i po tym już jest normalnie.
@robert83: Dekoder w PL, linijki wziąłem na testy na skośnookim portalu. :D

@Miecz12: No tak, są skórki. Wyleciało mi to z głowy. Już znalazłem, ze domyślny skin na OpenATV, to MetrixHD i jest przeportowany na Hyperion i dostępny w pluginach. :)

@pansamolocik: Dzięki, zastosuje to configu i sprawdzę później.

Nawet spoko, że dołożyłem do tej podwójnej głowicy, bo oprócz 13E i 19,2E, będę ustawiał na drugin talerzu 28,2E i
@extrasauce: a talerz już miałeś? ja od kilku lat nie mam, a teraz kusi żeby sobie coś kupić i potestować.... inwestycja i konieczność montażu trochę mnie odstrasza.. czekam też czy będzie jakieś spektakularne załamanie rynku, o którym plotkowali, że w lipcu nastąpi;)
@robert83 Talerz już mam od daaaawna. Jak pisałem wcześniej, drugi mam zamiar założyć i ustawić na innych satelitów. ;)

Zgemma H9 czy H9.2S (oba z 4K UHD) są dobre w stosunku swoich możliwości do ceny, ale np. dekodery VU+ to już wyższa liga i cena przy okazji. :P