Wpis z mikrobloga

Jakis czas przed bitwą

Słuchajcie przyjaciele - zaczął Mammon głosem podniosłym, lecz lekko z jakiegoś powodu wzbudzającym podejrzliwość - Nadejszła do mych uszu wiadomość, że mroczne Siły Wroga gromadzą się i pragną uderzyć na nasze bezpieczne groty, jaskinie i kopalnie. Nie możemy pozwolić, by ich stopy plugawiły tę bezpieczną ostoję. Dlatego poszukuję drużyny, dzielnej i niezłomnej w działaniach, która będzie w stanie przeciwstawić się nadchodzącemu złu i niedopuści do zdobycia grobowca Balina odnalezionego pieca naszych przodków. Kto się podejmie tego zadania? Wiem, że Nóż K, choć niewysoki ciałem, ale wielki duchem, ruszy natychmiast, ale czy jest jeszcze ktoś, kto wspomoże go w tym zadaniu?
- Masz mój łuk - rzekł Legolas.
- I moją starą - powiedział Narsi Slantobrody, syn Legzdiego
Trzech towarzyszy - głos Mammona rozjeżdżał się coraz bardziej, widać było zewnętrzny wpływ mikstur niewiadomego pochodzenia - Człowiek, Legolas i Krasnolud, tyle was różni, lecz jedno was łączy. Jeden Piec by wszystkie znaleźć, jeden by wszystkie wykuć i jeden by wszystkie złączyć! Brońcie naszych kopalni bracia! Brońcie!

Tutaj zawył wręcz zwierzęcym głosem, aby po chwili się uspokoić

No, a żeby to nie było takie nudne to ogłaszam rywalizację pomiędzy tobą Legolasie a Narsim, który z was przyniesie mi więcej dowodów na ubicie nadchodzącego zła, ten wygra. Mogą być dowody z zabitych, lub ewentualnie jeńców też przyjmę. Nóż K będzie z wami i upewni się, że wszystko przebiega zgodnie z planem i przyniesie mi wyniki.

@kolorowy_jelonek @Legzday

#gothicfabularnie
Queltas - Jakis czas przed bitwą

Słuchajcie przyjaciele - zaczął Mammon głosem pod...

źródło: comment_1594370547VEbOkebErF6s5VMW7UAKS8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz