Wpis z mikrobloga

Demokracja bardzo fajny pomysł, ale mam wrażenie, że nie pasuje za bardzo na nic większego niż greckie państwa-miasta


@niochland: Tylko że w greckiej demokracji tępy lud nie głosował, bo nie posiadał wykształcenia, wiedzy ani obycia by poruszać się w meandrach polityki.
Nasza demokracja to parodia tego systemu, bo każdy ma głos.

Tamtejszej Grecji było bliżej do pewnego rodzaju merytokracji, która byłaby fajnym pomysłem u nas, tak jak wspomniał @Matula11: test
@niochland: Dlatego powinniśmy mieć ordynację preferencyjną, która daje większe szanse kandydatowi, który co prawda nie jest pierwszym wyborem dla większości, ale dla prawie wszystkich jest OK, a mniejsze szanse kandydatom których połowa kocha, a połowa nienawidzi (a takich dwóch mamy w 2. turze). Przy ordynacji preferencyjnej pewnie wygrałby Hołownia.
Ja uwazam ze przed glosowaniem kazdy powinien przechodzic egamin z wiedzy dotyczącej podejmowanych wyborów. Jezeli zda to glosuje , a jezeli nie to do widzenia.


@Matula11: a kto będzie ustalał, które odpowiedzi są poprawne?
@niochland: właśnie problem jest w tym że te 49 niema swojego kandydata, tylko przez nienawiść głosuje na kontrkandydata...
Ci ludzie nie rozumieją sensu demokracji... Tylko w mediach narzucaja że to te 51% nie jest demokratyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)