Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do wyborów, nie siedze w polityce, ogólnie wbite w to mam, ale ludzie są strasznie poruszeni, ze wygrał duda. Trzaskowski byłby na prawde dużo lepszy? Kiedyś po i PiS to było jedno gowno, teraz się zmieniło? #wybory
  • 20
@duzeelobenc: "dużo" to nie - i na pewno nie od razu. Natomiast Polska jest rządzona przez ludzi z autokratycznymi zapędami, Trzaskowski mógłby te zmiany spowolnić. Nie będzie dużo gorzej, po prostu będzie gorzej.

Kiedyś po i PiS to było jedno gowno, teraz się zmieniło?


Zmieniło się tyle, że - cytując klasyka - PiS nas wyruchał tak jak Platforma nigdy nas nie wyruchała.

Czyli okazało się, że PiS jest gorszy od PO.
@duzeelobenc: chodzi o to, że pis sobie może teraz zmieniać konstytucje jak mu się podoba, podpisać każdą ustawę jaka mu się podoba i ogólnie robić co im się podoba. A patrząc po ostatnich latach i tym co wyprawiają, zaczną jechać po bandzie jeszcze bardziej.
@duzeelobenc: kto Ci tak powiedział, że jedno gówno?
Już -naście lat temu PiS pokazał że chodzi mu tylko o władzę, jak "planowana" koalicja PO-PiS w parlemencie nie doszła do skutku, bo PiS żądał wszystkich klucozwych ministerstw - administracji, spraw wewnętrznych itd. PO na to nie chciało pójść, więc PiS dogadał się z samoobroną i LPR. I gdzie teraz są? PiS je zjadł.
Kto widział żeby PO za swoich rządów zrobiło taki
@czykoniemnieslysza: to że wszyscy zajęli pozycje negocjacyjne "chcę wszystko" to naturalne, zaczynasz z poziomu z którego warto negocjować. Problem z tym że PO chciało sie dogadać i ustępowało, PiS nie. Przynajmniej to.ni mówi pamięć, później doczytam i sprawdzę.
@paradoksik: Zgadzam się z tym co piszesz w sprawie dlaczego PiS jest gorsze. Tylko że PO nie ma nic do zaoferowania i przez te 5 lat nadal nie otrząsnęła się po porażce wyborczej. Można nie lubić PiS ale on dał swoim wyborcom tożsamość, dumę i pieniądze. Tymczasem PO ma do zaoferowania bycie antypisem i aby było tak jak było. Tyle osób zagłosowało na Trzaskowskiego nie dlatego że był takim fajnym kandydatem