Wpis z mikrobloga

#nokia #wroclaw Ogólnie to skończyłem pierwszy rok studiów i szukałem staży/praktyk, tak sie złożyło że trafiłem akurat na nokie, więc mam kilka pytań
1. Czy jest szansa że po 1 roku kogoś wezmą na working student?
2. Jak wygląda rekrutacja, ciężko się dostać na takie stanowisko jak np. Python Developer?
3. Jak to wygląda zarobkowo? Przyznam, że mi nie zależy na jakiś ogromnych pieniądzach, nawet na minimalnej w sumie, bardzej potrzebuje jakiekolwiek doświadczenie wyrobić
  • 7
@Flixirr: co do kasy to najniższa może coś więcej. Znam ludzi co dostali 3k jak i takich co robili za półdarmo. Co do tego czy się łatwo dostać, całe W4 tam wali wiec jakaś konkurencja jest. Zrob sobie GH przyzwoitego to na pewno pomoże
@Flixirr: nie wiem jak teraz, ale wcześniej brali każdego ogarniętego studenta. W pierwszej robocie nie oczekuj dużo, ważne że ci zapłacą i pozwolą na bardzo elastyczny grafik. Ważna dla nich była dyspozycyjność, im więcej tym lepiej - 20h/tydz to było takie sensowne minimum.
@Flixirr:
1. tak
2. zadają pytania i na nie odpowiadasz xD
3. zależy jak na to spojrzeć, dla świeżaka kasa ok, taki WS pewnie ma ok. 3k, juniorzy 4-5k, a później zaczynają się schody bo hajs dla midów i seniorów jest niekonkurencyjny, a jak ktoś zbajeruje i dostanie godny pieniądz to o podwyżce można zapomnieć na lata.
@Flixirr: zależy czy bedziesz w stanie wyrobic okreslona ilosc godzin w ciagu miesiaca (np. 3/5 etatu co po 1 roku studiow jest chyba malo mozliwe), jesli chodzi o kase to kazdy WS ma 24zl/h, stażyści przez wakacje maja 2400 brutto na miesiac
taki WS pewnie ma ok. 3k


@shinX: Za pełen etat wychodzi jakieś 3.5k + zwolnienie z PITu dla młodych. Zakładając oczywiście status studenta.

później zaczynają się schody bo hajs dla midów i seniorów jest niekonkurencyjny, a jak ktoś zbajeruje i dostanie godny pieniądz to o podwyżce można zapomnieć na lata


@shinX: Tu się nie mogę zgodzić, jak manager odpowiednio pociśnie górę to wszystko idzie załatwić. ( ͡° ͜ʖ
@shinX: bardziej chodziło mi w rozmowie o to, że na stronce maja napisane, że są testy online i chciałem się upewnić, czy w tej kwestii nic się nie zmieniło i czy powinienem się spodziewać testów podczas rozmowy telefonicznej czy faktycznie dalej wysyłają taki test