Wpis z mikrobloga

Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zażenowany poziomem #neuropa. Jak chcecie walczyć o liberalną dekorację, wałkując to kto głosował na Dudę?

Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę? Co im liberalna demokracja zaproponowała, że macie pretensje "że są tacy głupi"? Zagłosowaliby na Trzaskowskiego i dzień po wyborach byście o nich zapomnieli albo nawet nie byłoby o tych ludziach mowy.

Mimo, że jestem #bekazpisu to cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę. Ta grupa z której szydzicie była tak pominięta w debacie publicznej i debacie, do tego stopnia zignorowan, że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.

Zastanówcie się, schowajcie emocje do kieszeni, obejrzyjcie Pana doktota Matczaka i wyciągnijcie wnioski czy macie rigcz i odpowiedzcie sobie na pytanie - chcemy liberalnej demokracji z miejscem dla wszystkich, nawet dla biednych mieszkańców wsi z gorszym wykształceniem czy modelu wręcz szlachty.

BTW takim gadaniem o "biedocie (umysłowej też) " głosującej na Dudę wcale nie różnicie się od tvpis szczującego tych biednych na elity i gadającego o lotach do Brazylii czy ciastkach za 40 zł.

Bądźmy tą mądrzejszą i bardziej odpowiedzialną grupą. Nie betonujmy podziałów!!!

Żenada #neuropa

#postkomunistycznepanstwomafijne #anatomiapopulizmu #polityka
papaj2137 - Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zaż...
  • 107
  • Odpowiedz
Wspominam o tym ze względu na to, że panuje teraz narracja w stylu "na Dude głosowała patologia, i beneficjenci 500+, a na Trzaskowskiego elita"


@Asmo: Więźniowie i w ogóle przestępcy, nawet będąc patologią, nie będą głosowali na PiS bo w credo PiS-u jest zapobieganie przestępstwom przez zaporowe kary i ich egzekucję, podczas gdy partie bardziej centrowe będą stawiały na resocjalizację. Przestępca nie jest głupi i nie będzie głosował na tego, kto
  • Odpowiedz
@sredni_szu: Tutaj się z Tobą zgodzę, choć nie wszyscy są tego świadomi. Więźniowie to spory przekrój społeczeństwa, ale jak by nie patrzeć jest to największy beneficjent środków państwowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Asmo: I, o ironio, gdyby udało się do nas przenieść model skandynawski z więzieniami-hotelami ale też dużo niższym odsetkiem powrotu do przestępczości, mielibyśmy niezłą oszczędność. Ale to z wielu powodów jest mało realne, więc oszczędności lepiej byłoby uzyskiwać przez stosowanie tanich kar - bransoletek, grzywn i prac społecznych. A więzienie zostawić dla recydywistów i ludzi, których naprawdę nie chciałoby się spotkać na ulicy.
  • Odpowiedz
@sredni_szu: Niby masz racje. Czytałem, że model skandynawski jest skuteczną resocjalizacją, napewno bardziej niż ten panujący w innych krajach. Tyle, że inwestycja była by zbyt duża, a ichni model obejmuje nawet najgorszych przestępców co moralnie jest bardzo słabe. Bo za najgorsze czyny powinni być skazywani w adekwatny sposób. (przykład Breivik i jego skargi na przestarzałą konsolę, czy zimną kawę)
  • Odpowiedz
@Asmo: Brevik jest jeden. Ciężkich (i zadeklarowanych, gotowych powtórzyć ciężkie przestępstwo) przestępców jest jakiś tam mały procent. Głównym interesem społecznym jest to, żeby nie było ich na ulicy - a czy zemścimy się na nich podłymi warunkami, czy zaserwujemy im hotel z prywatnym szefem kuchni, to z punktu widzenia budżetu będzie wbrew pozorom nieistotne. Może tylko najbardziej zdegenerowani osobnicy będą popełniać przestępstwa tylko po to żeby trafić do hotelu (i tu
  • Odpowiedz