Wpis z mikrobloga

Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zażenowany poziomem #neuropa. Jak chcecie walczyć o liberalną dekorację, wałkując to kto głosował na Dudę?

Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę? Co im liberalna demokracja zaproponowała, że macie pretensje "że są tacy głupi"? Zagłosowaliby na Trzaskowskiego i dzień po wyborach byście o nich zapomnieli albo nawet nie byłoby o tych ludziach mowy.

Mimo, że jestem #bekazpisu to cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę. Ta grupa z której szydzicie była tak pominięta w debacie publicznej i debacie, do tego stopnia zignorowan, że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.

Zastanówcie się, schowajcie emocje do kieszeni, obejrzyjcie Pana doktota Matczaka i wyciągnijcie wnioski czy macie rigcz i odpowiedzcie sobie na pytanie - chcemy liberalnej demokracji z miejscem dla wszystkich, nawet dla biednych mieszkańców wsi z gorszym wykształceniem czy modelu wręcz szlachty.

BTW takim gadaniem o "biedocie (umysłowej też) " głosującej na Dudę wcale nie różnicie się od tvpis szczującego tych biednych na elity i gadającego o lotach do Brazylii czy ciastkach za 40 zł.

Bądźmy tą mądrzejszą i bardziej odpowiedzialną grupą. Nie betonujmy podziałów!!!

Żenada #neuropa

#postkomunistycznepanstwomafijne #anatomiapopulizmu #polityka
papaj2137 - Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zaż...
  • 107
  • Odpowiedz
@papaj_21_37 ci ludzie zagłosowali zgodnie ze swoim interesem ekonomicznym i w ogóle się im nie dziwię. Na wschodzie Polski są zapewne rodziny gdzie różne plusy, zasiłki stanowią spory % budżetu domowego. Niestety na dłuższą metę nigdzie to nas jako kraju nie zaprowadzi. Zwiększanie rozdawnictwa, tlamszenie coraz większymi podatkami klasy średniej w końcu odbije się czkawka i wtedy poszkodowani najbardziej będą ci biedni. Moim zdaniem dorosły człowiek który nie jest w stanie funkcjonować
  • Odpowiedz
wspólnie dochodzimy do jednego wniosku, że emocje będą eskalowały i prędzej czy później wszystko, mówiąc kolokwialnie, jebnie. Jak dokładnie będzie wyglądało to jebnięcie? Nie wiadomo. Niestety jestem przekonany, że stracimy na tym jako ogół społeczeństwa.


@Majku_: niestety, choć ja staram się emocji nie eskalować, nie pogłębiać podziału. Nie jest to proste, ale próbować można.

I na pewno nasilą się protesty. Lada moment kobiety będą strajkować, potem obrona mediów, po drodze może
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: jak dla mnie najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to jak bardzo cyniczny jest obóz rządzących - wczoraj Duda przeprosił "jeżeli ktoś się poczuł urażony" za słowa które mówił w kampanii. On przecież celowo tych słów używał po to, żeby w ludziach wzbudzić strach i gniew, żeby zrobić podział. Teraz, jak już wygrał, stwierdza łaskawie, że to co mówił mogło kogoś urazić (no shit XD). Śmieszne że podczas kampanii tego
  • Odpowiedz
o nie, biedni PiS-owcy prześladowani i dehumanizowani bo ktoś powie trochę prawdy.


@BrakPomysluNaNick: Czyli według tej logiki nie wolno się czepiać TVP, bo przecież 5* hotel w Brazylii i lot klasą biznes to dla większości Polaków luksus, którego nigdy nie uświadczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Są też ludzie wykształceni którzy głosowali na PiS. Ale wykształcony w jakimś kierunku po studiach i kursach, a mądry i oczytany to są dwie różne kwestie. Nikt mi nie powie, że jakaś osoba ma być postrzegana przeze mnie jako autorytet w kwestiach politycznych sympatii, tylko dlatego, że ukończyła jakieś kierunki (nawet te które uważam za godne szacunku jak np medycyna, czy nauki ścisłe) Pojęcie wykształciucha, które urodziło się parę lat
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: aha i jesczecze jedno. własnie przed chwila była transmisja tvn24 z gmin gdzie frekwencja była największa. wiochy w których, duda zgarniał po 80% głosów. reporter rozmawia z przechodniami: "na dude, pieniądze daje na wschód." "my patrioty, za polską trzeba głosować". Wnioski wyciągnijcie sami.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37 zgadzam się z tym, że bicie piany, a już tym bardziej po wyborach, niczego nie wnosi. Zdaje sobie sprawę, że kontrargumenty mają sens - próba przeciwstawienia się retoryce pisu kultura słowa raczej nic nie wniesie, bo współcześnie media są nastawione na krótkie bairy, klipy o tym jak ktoś kogoś zaorał, my dobrzy, wy źli itp. Nie ma miejsca na niuanse.
Z drugiej strony nie uważam, żeby uprawianie analogicznej do pisu retoryki
  • Odpowiedz
@lone_sloane: ale wiesz, że ludzie nie dzielą się na te dwa obozy? Ten model który podałeś funkcjonuje na Węgrzech, gdzie jest Fides i zjednoczona opozycja, ale i z tym orban sobie poradził paroma artykułami w ordynacji wyborczej, co sprawia że nawet jak opozycja wygra jako zjednoczona grupa to i tak ma związane ręce. Być może Kaczyński do tego dąży, najpierw podzielić, zmusić do konsolidacji a na koniec związać ręce
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Jeżeli ktoś oddał głos na Dude z tego względu, że nie ma zaufania do kandydata PO - zgoda.

Jeżeli jednak Duda uzyskał znaczne poparcie dzieląc ludzi, gadając pierdoły o szczepionkach, lgbtq i rozdawnictwie publicznych pieniędzy (osób, które płacą podatki) to nie zamierzam mówić, że to są mądrzy ludzie, bo to zgraja ludzi o umyśle chłopa pańszczyźnianego. Ja takich ludzi osobiście nie szanuje.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: To jest wykład Matczaka z przed chyba już 2 lat i trochę się pozmieniało - to po pierwsze. Po drugie mam wrażenie, że zobaczyłeś ten wykład i jeszcze nie zdążyłeś ochłonąć, a już pisałeś na Wykopie. Też widziałem ten wykład i też zrobił na mnie wrażenie, więc wiem jak to jest :)

No i teraz tak… To, że Tata Maty zidentyfikował problem jeszcze nie oznacza, że znalazł rozwiązanie - on
  • Odpowiedz
niestety, choć ja staram się emocji nie eskalować, nie pogłębiać podziału. Nie jest to proste, ale próbować można.


@papaj_21_37: no i ja się niby staram prowadzić rozmaite dyskusje w taki sposób, ale to trudne i ogólnie rzecz biorąc bezproduktywne. Bo na koniec i tak albo musisz odwołać się do rzeczowych argumentów i logiki, albo do emocji.

I na pewno nasilą się protesty. Lada moment kobiety będą strajkować, potem obrona mediów, po
  • Odpowiedz