Wpis z mikrobloga

Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zażenowany poziomem #neuropa. Jak chcecie walczyć o liberalną dekorację, wałkując to kto głosował na Dudę?

Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę? Co im liberalna demokracja zaproponowała, że macie pretensje "że są tacy głupi"? Zagłosowaliby na Trzaskowskiego i dzień po wyborach byście o nich zapomnieli albo nawet nie byłoby o tych ludziach mowy.

Mimo, że jestem #bekazpisu to cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę. Ta grupa z której szydzicie była tak pominięta w debacie publicznej i debacie, do tego stopnia zignorowan, że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.

Zastanówcie się, schowajcie emocje do kieszeni, obejrzyjcie Pana doktota Matczaka i wyciągnijcie wnioski czy macie rigcz i odpowiedzcie sobie na pytanie - chcemy liberalnej demokracji z miejscem dla wszystkich, nawet dla biednych mieszkańców wsi z gorszym wykształceniem czy modelu wręcz szlachty.

BTW takim gadaniem o "biedocie (umysłowej też) " głosującej na Dudę wcale nie różnicie się od tvpis szczującego tych biednych na elity i gadającego o lotach do Brazylii czy ciastkach za 40 zł.

Bądźmy tą mądrzejszą i bardziej odpowiedzialną grupą. Nie betonujmy podziałów!!!

Żenada #neuropa

#postkomunistycznepanstwomafijne #anatomiapopulizmu #polityka
papaj2137 - Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zaż...
  • 107
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Chyba ci sie cos pomylilo. My tu nie jestesmy politykami, tylko wyborcami. Jak wiejski plebs jest dla mnie gownem to nim po prostu jest i moge sobie tak o nim pisac. To politycy musza kombinowac jak wygrac wybory, ja moge wyrazic po prostu wlasne zdanie.
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: tu nie chodzi o pisowcow, tylko o wyborców. Chodzi o to, że bez tej grupy wyborców nikt nigdy nie zdobędzie pełni władzy. PiS wali tak naprawdę tylko w warszafke i nie zależy mu na ich głosach, bo to z ich perspektywy głosy nieistotne. Nie trzeba się płaszczyć tylko wystarczyłoby zastanowić się jak ich przekonać by przeszli na inną stronę mocy. To, że stare dziady będą się wyzywać i bić ze
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: trzeba patrzeć na kwestie szerzej, a nie pojedyncze przypadki jakichs chorych ludzi, którzy to powinni przebywac w zakładzie. Nie każdy pisowiec to psychopata. Jest wielu prostych, zwykłych ludzi, a Ty własnie ich dehumanizujesz. Widzisz nich tylko potworów, czy wariat z Końskich. Gdy to jest garstka wyborców. Znam po stronie PO takich samych oszołomów, ale ich się tak nie pokazuje po prostu. Każda większą partia ma swoje grupy oszołomów i tyle.
  • Odpowiedz
i jestem zażenowany poziomem #neuropa.

@papaj_21_37: Jako emerytowany neuropek połowę obecnych wykopkowych liberałów mam na czarnej liście, bo walą takimi kocopołami, że aż mi wstyd.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Oni są zbyt zaślepieni by zauważyć (językiem neuropków powiedziałbym, ze durni, ale spróbuje się nie zniżać do tego poziomu ;) ), że biorą udział w tym samym teatrzyku, są napuszczani na wykreowanych przez ich 'panów' wrogów, że używają podobnych metod 'szczucia' tylko skierowanych w drugim kierunku, wreszcie, ci ludzie na prawdę uwierzyli, ze są jakąś inteligencją, jakimiś kurła ubermenschami w opozycji do pisowców, którzy są bydłem, zwierzętami, podludźmi. Ich idolem
  • Odpowiedz
@papaj_21_37 Teraz tak samo o nich zapomną, myślisz że PiS daje #!$%@? o ich dobro? Dodatkowo sami sobie zaszkodzili bo widocznie pasuje im pozostanie zaściankiem i polską B. Bo nikt normalny nie będzie inwestował w ludzi którzy pragną powrotu PRL. Nikt normalny nie będzie się przeprowadzał na wschód, zakładał tam firm itd. Bo po #!$%@?.
  • Odpowiedz
Teraz tak samo o nich zapomną, myślisz że PiS daje #!$%@? o ich dobro?


@drzuo: lol, ie dają, ale ich propaganda caly czas jest adresowana do nich, mniej lub bardziej. Teraz zaczęli temat repolonizacji mediów (czego się spodziewałem i nie jestem zaskoczony). Będą teraz robić grunt pod interesy i betonować pogląd o złym TVN czy innych mediach głównego nurtu.

Dodatkowo sami sobie zaszkodzili bo widocznie pasuje im pozostanie zaściankiem i polską
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Widzisz problem polega na tym, że Kaczyński mówi tym grupom społecznym wprost, że są biedni, gorzej wykształceni i poszkodowani, dlatego należą im się pieniążki. Liberałowie z reguły chcą, żeby takie grupy zwiększyły swój status społeczny sami (poprzez kształcenie, lepsze warunki pracy, rozwój w gospodarce). Jak myślisz co takie osoby wybiorą? Naukę, samodoskonalenie czy 500+ za przelecenie żony?
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: no a czy ja napisałem, że PiS tak nie robi? Oczywiście, że robi. Ale taka ich strategia. Druga strona się oburza i wymyśla własne inwektywy, czym niejako utwierdza w przekonaniu PiS i ich zwolenników o słuszności wygłaszanych tez. Ty zresztą swoim komentarzem nie jesteś lepszy.

Mądrzy ludzie nie reagują na obelgi i obrażanie, bo to nie ma kompletnie żadnego sensu. Odwołuje się do najniższych instynktów. Mnie mógłbyś zwyzywać od kogo
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: ładnie piszesz i rzeczowo. Tylko czy próbować kiedykolwiek kłócić się z głupcem? Głupiec będzie siedział cicho i w końcu przyzna ci rację. Ale czy próbowałeś kłócić się kiedyś ze wzburzonym głupcem? On cię po prostu zakrzyczy.
I teraz PiS wyhodował sobie całą armię wzburzonych głupców, a na dodatek stale podsyca to wzburzenie. Wynajdują co raz to nowych wrogów, nowe zagrożenia, igrają nowymi lękami i tak dalej. I jak teraz dotrzeć
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: a co mamy klepać po główkach ludzi którzy dali się zmanipulować i plują na większość społeczeństwa? chyba kpisz, to co mamy podchodzi już pod ochlokracje i nie dziw się że ludzie którzy sponsorują tą szopkę są wkurzeni dalszym upokarzaniem kraju na arenie międzynarodowej, oraz kolejnymi podatkami na horyzoncie, w czasach gdy państwa je obniżają
  • Odpowiedz