Wpis z mikrobloga

Czołem #cbdwdomu

Wrzucam update z ekstrakcji oleju RSO z 1kg suszu konopi wloknistej.

Wczoraj usunąłem łodygi z suszu, rozdrobnilem też większe kwiaty. Przygotowany susz wsypałem do 10l beczki (1kg suszu to ok 8l objętości).

Dziś wieczorem zaleje susz Izopropanolem 99% w ilości 5l. Taki nastaw zostawiam na 5 dni, codziennie mieszając. Do mieszania korzystam z mieszadła budowlanego podłączonego do wiertarki.

W komentarzach kilka fotek z wczoraj.

#cbd #wykopjointclub #marihuana
damccio - Czołem #cbdwdomu

Wrzucam update z ekstrakcji oleju RSO z 1kg suszu konopi ...

źródło: comment_1594744336ochTmxMt39rWy8671Qkm22.jpg

Pobierz
  • 23
A wiesz o tym że jeśli susz ma np 0,1% THC (0,2 jest dopuszczalne przez prawo) to ekstrakt może mieć np 3%? A za takie coś już jest sztum jak cie bagiety zwiną. A z 1kg trochę tego będzie.


@bambus94: taka czynność jest całkowicie legalna, susz jest kupiony z legalnego źródła, jest z legalną zawartością THC. Ekstrakcja oleju na własne potrzeby jest jak najbardziej legalna. Wysyłałem zapytanie do Wolnych Konopi i
Kiedyś zrobiłem nim małą ilość olejku, ale dziwny posmak miał


@wiurki: RSO na izopropanolu pierwotnie wykorzystywane było tylko do użytku zewnętrznego, dlatego smak nie jest ważny. Izopropanol można zamienić na spirytus spożywczy, efekt ekstrakcji będzie ten sam, a smak i zapach dużo lepszy.
@damccio: Niestety ale dla organów ścigania nie będzie miało to znaczenia skąd masz olejek, jeśli przekroczy 0,2% to jesteś w dupie jeśli będzie uparty. I dochodzi kwestia że sprzedawca ma certyfikat dla danej partii że nie przekracza 0,2, ale akurat roślina z której ty masz kwiaty mogła mieć 0,22 i też mogą się czepnąć. Są odmiany które teoretycznie produkują <0,1% a w zeszłym roku całe pole 1,5ha miało średnią 0,3%>.

jeśli przekroczy 0,2%


@bambus94: zawartość 0,2% THC dotyczy tylko suszu konopnego. Susz można dowolnie wykorzystać na własne potrzeby. Np zrobienie nalewki/syropu z suszu CBD lub masła. Nielegalnym byłoby udostępnianie dalej za darmo lub odpłatnie oraz sprzedaż koncentratów.

miało średnią 0,3%>


bo pewnie były usunięte męskie rośliny, dlatego żeńskie nie zostały zapylone i nie zużyły części THC na produkcję nasion. Słyszałem o wielu takich przypadkach.

to jesteś w dupie jeśli będzie uparty
1000g suszu ma taką samą zawartość THC i CBD jak 50 ml oleju, który został naturalnie bez sztucznych dodatków wyekstrahowany z suszu CBD.


@damccio: Zgadza się, ale jeśli masz 0,2% w 1kg i przy założeniu 100% ekstrakcji to w 50ml (zakładamy 50g) będziesz już miał 4%, a to dla bagietmajstrów jest już sztum jak się patrzy. Bo zatrzymają cię z 50g ekstraktu który będzie miał 4%, a nie 1kg 0,2%.

Ale