Wpis z mikrobloga

@VanQator: do count_if podaje się tzw. funktor, czyli coś co da się wywołać przy użyciu nawiasów. Jak klasa ma przeciążony operator nawiasów, to stworzony obiekt możesz sobie wywołać jak funkcję. Podanie tam konstruktora to po prostu wrzucenie tam obiektu tymczasowego, który da się wywołać.

Pogooglaj o funktorach, może Ci się rozjaśni
@b33zon: Rozumiem, że w C++ wszystko co można wywołać z nawiasami jest funktorem, a więc każdy taki byt może stać się argumentem dla countif() i pewnie innych np. foreach().
@Drakii: widze, ze nie zrozumiales o co mi chodzilo a wypowiadasz sie i snujesz jakies durne teorie xD Typowe zwierze z wykopu, no ale dobra z takimi też trzeba żyć.

Chodzi o to, że takie wyklady które czyta op są przeważnie słabe a w wielu książkach np Stroustrupa, albo nawet w dokumentacji jest to znacznie lepiej opisane razem z przykładami w taki sposób, że będzie to rozumiał bez zbędnego spamowania na
@JakTamCoTam: Wyjmij kija z dupy kolego. Mimo wszystko, myślę, że tego typu pytania to nie spam. Nie pytam o to jak dodać do siebie dwie zmienne, tylko ogarniam STL'a i dziennie średnio raz zderzę się z takim problemem, to pytam zamiast tracić czas na przeszukiwanie Stacka. Jak cię to tak boli, to mam złą wiadomość. Jutro pewnie też zadam jakieś pytanie.