Wpis z mikrobloga

heh przed tymi wyborami pisałem że to ostatnie demokratyczne wybory...

i się kuraw nie pomyliłem ...


@Qrka: Trochę pomyliłeś - te też nie były idealnie demokratyczne (głównie ze względu na "środowisko" - TVP, brak debaty, ale też nierówne zasady zagranicą)
  • Odpowiedz
  • 0
Ja wiem że modne jest kręcić bekę z kobfy ale pamiętajcie że większość wyborców tej partii (nie Bosaka) poparła mimo wszystko trzaskoekirgo


@FrasierCrane Ale tym ludziom nie trzeba tłumaczyć, że to nie ich wytykamy palcami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tarec: wytykać palcami to trzeba PO i Trzaskowskiego za koncertowo spieprzoną kampanię, a nie ludzi, którzy głosowali w zgodzie ze swoim sumieniem, a nie prikazem szefa partii.
  • Odpowiedz
  • 14
@dafto Gościu, Duda odpalił najbardziej bezczelną szczujnię jaką widział ten kraj podczas kampanii wyborczej kiedykolwiek, żeby zindoktrynowane i zaszczute społeczeństwo kacapów zagłosowało na zabetonowanie partii "w zgodzie z sumieniem", a ty będziesz #!$%@?ł, że to Trzaskowski i PO winne.

Będę pluł na ten naród przygłupów póki starczy mi śliny w pysku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tarec: jaką propozycję dla wyborców Konfy miał Trzasku? Uważam, że i tak dostał od nich dobry wynik, jak na brak programu.
  • Odpowiedz
  • 4
jaką propozycję dla wyborców Konfy miał Trzasku?


@dafto Propozycję kontrowania rządu - to wystarczy. Nie wiem jakiej innej propozycji oczekiwałeś - to były wybory prezydenckie, nie parlamentarne. Prezydent ma niewielki wpływ na cokolwiek, więc kandydaci przerzucają się tylko populizmami. Istotne było tylko to, czy PiS będzie rządził samodzielnie brąz jakichkolwiek hamulców, czy będzie musiał z kimkolwiek współpracować - dla człowieka z dodatnim ilorazem inteligencji ten wybór nawet nie podlegał dyskusji. Ta partia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@FrasierCrane: Konfa dla swojego dobra powinna poprzeć Rafaua, ale to już musztarda po obiedzie. Czeka nas beton dwupartyjny na długie lata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tarec: bo to są sprawy (jeszcze) dalekie od zwykłych ludzi. Namawianie na głosowanie na tęczowego kandydata bez programu - katolickiego narodowca jest niepoważne. Wybacz
  • Odpowiedz
@Kempes: wyborca Konfederacji raczej zamiast się zdziwić, próbował będzie tłumaczyć PiS oraz oznajmi, że to rozwiązanie dobre i konieczne do walki z marksizmem kulturowym i LPG.
  • Odpowiedz
@Mesmeryzowany #!$%@? czy to prawda to sytuacja w ktorej jest masa kół czy partii w sejmie nie jest wcale taka dobra. W duzo dojrzalszych demokracjach nie ma tego cyrku.
A jak konfa by sie nie dostała to akurat tylko plus.

Powinny byc 2-3 partie faktycznie reprezuntujace poglady prawica/centrum/lewica i w kwestii swiatopogladowej i gospodarczej.
A u nas jakiś totalny burdel panuje...
  • Odpowiedz
@czarnapietruszka: Pisząc „dojrzalszych demokracjach” miałeś na myśli po prostu Stany Zjednoczone? Bo jak sprawdzisz indeks demokracji to na czele są kraje skandynawskie, które mają po ok. 10 partii w parlamencie. Za nimi są demokracje takie jak Irlandia, Szwajcaria, Holandia które też mają po tuzinie partii w parlamencie. No są bardziej stateczne kraje jak Niemcy i Kanada co mają po około 6. Najbliżej twojej tezy są Nowa Zelandia z 4 partii. I
  • Odpowiedz
@Mesmeryzowany po części masz rację,ALE... tak, to co jest w USA uważam za najblizsze rozsadkowi. Nie wiem dokladnie jak w innych krajach jest ale np w Niemczech vo prawda jest wiele partii ale juz na etapie wyborów startują w blokach. Poza tym, zwykle są to 2 duze partie plus małe satelitujace, które nie maja szans na samodzielne rządzenie.

U nas jest po- bezideowa partia, nie wiadomo kogo reprezentujaca. Pis- z jednej strony
  • Odpowiedz