Wpis z mikrobloga

Mirki, próbuję zrobić układ w którym za pomocą ESP32 będe mógł kontrolować bramę garażu za pomocą komórki (wirtualnie naciskać przycisk otwierania pilota bramy). Niestety #noob jeśli chodzi o elektronikę - zbudowałem sobie coś takiego https://imgur.com/a/7VhDaIg i używam tranzystora do 'omijania' przycisku który normalnie służy do otwiernia bramy. Jednak chciałem też mieć monitorować napięcie baterii pilota (prawa strona) więc zrobiłem sobie dzielnik napięcia żeby móc odczytać wartość z zakresu 0-12v.

Problem pojawia się gdy próbuję uzyć obu układów na raz - gdy łącze masy to przycisk nie dziala (nawet gdy wciskam go ręcznie).

#diy #elektronika #elektronikadiy #pytaniedoeksperta
PS może wiecie czy można online skonsultować się z jakimś elektronikiem (odpłatnie)? Chętnie podkształciłbym się w temacie.
  • 1
@berniko: można, chętnie przyjmę szekle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ten schemat to nieco walnięty masz, bo przycisk i mosfet zwierają na twardo 12V do GND - to by spowodowało spalenie przycisku/mosfeta.

a w tym ESP32 ustawiłeś ten dany pin że ma pracować jako ADC? Bo jeśli nie ustawiłeś to ESP32 ma tam jakiś stan i go ciągle będzie w tym punkcie pomiaru wymuszać