Wpis z mikrobloga

Pytanko co kociarzy. Co zrobić z kotem drapiącym (same łąpki, bez pazurów) w drzwi? Jednej z moich kotek od jakiegoś czasu odbija i za każdym razem zamknięcie na noc drzwi do sypialni to kilkukrotnie takie "drapanie", które dość dobrze uniemożliwia sen. I to kilka razy w nocy, raz po zamknięciu drzwi na noc, z raz w środku nocy i z samego rana przed pobudką. I potrafi tak po 10 i więcej minut stać przed drzwiami i walić w te drzwi. Na razie jedynym rozwiązaniem jakie działa jest wyjście do kota, porządne wygłaskanie i powrót spać, tylko to nie jest dobre, bo ona się niedługo nauczy że zawsze ktoś do niej przy tym drapaniu wychodzi.
A nie chcemy zostawić otwartych drzwi dla kotów, bo raz że pierwszy kot nad ranem chodzi i prosi się miauczeniem o jedzenie, a drugi (ten drapiący) kilka razy w nocy przyjdzie się dopraszać głaskania, co też nie daje spać.
Na zdjęciu sprawca drapania.
#kot #koty
źródło: comment_1595324073QUt3XfK0be28CdGHQvmndS.jpg
  • 16
@CytrynowySorbet: moja kotka przed sterylizacją robiła tak w trakcie rójki, po sterylizacji się uspokoiła. Teraz tylko czasem tak robi, ale tylko gdy ma po prostu za dużo energii i się nudzi - nie była na dworzu / spacerze etc. Pobaw się z kotem w ciągu dnia, spróbuj go zmęczyć i zobacz czy coś się zmieni.
@NoKappaSoldier73: to próbowałem, kot jest wybawiany w ciągu dnia przeze mnie, a wieczorem całkiem niedługo przed moim pójściem spać koty same ze sobą się wybawiają ganiając i dysząc z dobre pół godziny.
@TotalDisaster: cytrusy próbowałem przy wchodzeniu na parapet, mam jakieś dziwne koty, bo totalnie nic sobie z tego nie zrobiły :P a drapak mają i to sporawy, więc i ma w co drapać. Ale już myślałem żeby spróbować przykleić
@BRm: właśnie reakcja się pojawiła dopiero po jakimś czasie, po tym jak czas drapania zaczął się się wydłużać i wydłużać.
Mam podejrzenie czemu robi tak a nie inaczej, bo mam szafy przesuwne i w ten sposób sobie je otwiera i śpi w nich na podłodze i z drzwiami do pokoju próbuje tak samo, bo skoro raz zadziałało (a początkowo potrafiła właśnie długo tak "drapać" drzwi od szafy aż się otworzyły), to
@CytrynowySorbet: jeśli będziesz do niej wychodził to ona się nauczy że drapanie w drzwi = atencja, co pogłębi istniejący problem. Najlepiej nie reagować i może się w końcu oduczy (długi i męczący proces), albo nie zamykać drzwi przed kotem :D
Nasze śpią z nami w sypialni.
@Neye: wiem że się nauczy, ale wychodzę już jak nie mam więcej siły do słuchania tego i chcę spać :P
I na razie nie chcemy zostawiać drzwi otwartych, bo razem z nami w pokoju śpi niemowlak i mimo że koty się nim nie interesują (wiesz, te legendy że kot się kładzie na dziecko i je dusi, chociaż sami je wyśmiewamy), to jednak wolimy mieć w nocy koty poza pokojem, nawet mimo
@CytrynowySorbet: mój drapał i bez reakcji nauczył się skakać na klamkę i otwierać drzwi. Nie martw się, to znaczy, że niedługo nie będziesz musiał wychodzić i otwierać drzwi żeby pogłaskać - kitku samo przyjdzie :D Ja się poddałam i bardzo szybko nauczyłam zamykać na wszystkie możliwe zamki drzwi wejściowe do mieszkania.