Wpis z mikrobloga

Mirkowie pomożecie? Mam serwer #synology #nas ds116, który mam podłączony w biurze gdzie jest łącze równoległe jakieś 300Mbps. Przed chwilą korzystając z Download Station ściągnąłem plik na NASa z prędkością ok 11MB/s. Teraz ten sam plik ściągam na kompa przez folder zsynchronizowany za pomocą Synology Drive Client i prędkość to około 1,5MB/s. Da się to jakoś przyspieszyć? Model NASa to DS116, wcześniej miałem DS115J i działało to bardzo podobnie. Łącze w domu, za pomocą którego próbuję synchronizować plik wyciąga jakieś 65Mbps (z mojej wiedzy wynika, że plik powinien ściągać się z prędkością ok 8MB/s). Szukałem odpowiedzi w necie ale bezskutecznie, limitów transfery żadnych nie ustawiałem w NASie. ( _)
  • 18
Dzięki. Co prawda miałem nadzieję że da się to zautomatyzować ale jak się nie da inaczej to tak będę musiał sobie ręcznie radzić. Przez przeglądarkę prędkość jest zdecydowanie wyższa, przed chwilą doszło do 7,6MB/s ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JanHochwander: Bo to połowa sukcesu :) Musisz jeszcze przekierować porty na routerze, gdzie jest serwer NAS. Dla usługi Synology Drive będą to odpowiednio: 80 (udostępnianie łączy), 443 (udostępnianie łączy), 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS), 6690 (Synology Drive Client). W tym przypadku powinny wystarczyć tylko ostatnie trzy :).

Jeżeli masz inne usługi, możesz je przekierować. Używane porty znajdują się tutaj:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/DSM/tutorial/Network/What_network_ports_are_used_by_Synology_services
@StorageIT: ok, wpisałem 192.168.1.105. I teraz pytanie co mam wpisać w Synology Drive Client? Adres IP routera niestety nie działa. Czy powinienem wpisać go w jakiejś zmodyfikowanej formie? Czy może jeszcze coś gdzieś trzeba ustawić?
Operator raczej portów nie blokuje. W konfiguracji wpisałem adres zewnętrzny routera. Drive station mam zainstalowany na laptopie, którego używam zarówno w biurze jak i w domu.