Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #lodz #kutno #krakow #myslowice #pabianice #piotrkow #pisz #przemysl #zgierz (czyli miejsc objętych zasięgiem TV Toya ). Świadcząc usługi pogotowia komputerowego w Łodzi kilkukrotnie spotkałem się z problemem o którym postanowiłem napisać a który dotyczy abonentów TVK Toya ( a może również innych mniejszych). Czyli krótko o tym dlaczego nie warto korzystać z wifi dostępnego w modemach TV Toya i lepiej kupić swój router. Zapraszam do czytania i zadawania pytań
https://www.wykop.pl/link/5621933/dlaczego-lepiej-korzystac-z-wlasnych-routerow-a-nie-sprzetu-operatora/
#security #internet #siecikomputerowe #toya
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kepak: modemo routery w toya nie dają Ci dostępu do konfiguracji, co za tym idzie zapomnij o zmnianie hasła, SSID, przekierowaniu portów etc. Jeśli podłączysz własny sprzęt, możesz się nim bawić a jak podasz jego adres MAC, to spokojnie odpalą Ci stałe IP i dalej już możesz stawiać serwery, podpinać mamę serwery czy co tam chcesz. To główne powody za. Natomiast Tutaj sporo zabezpieczeń przechodzi na Ciebie, więc warto, jeśli wiesz,
@ECMAlover: Dokładnie, tyle że celowo opisałem poważniejszy problem. Ostatnio wyszedłem ze swojego publicznego ip i przeskanowałem sieć w prywatnym zakresie toyi. Znalazłem tam co najmniej jedną drukarkę i jeden tuner satelitarny z Enigma2. Do obu miałem pełny dostęp, więc po prostu skupiłem się na ważniejszym problemie.
Dokładnie, tyle że celowo opisałem poważniejszy problem. Ostatnio wyszedłem ze swojego publicznego ip i przeskanowałem sieć w prywatnym zakresie toyi. Znalazłem tam co najmniej jedną drukarkę i jeden tuner satelitarny z Enigma2. Do obu miałem pełny dostęp, więc po prostu skupiłem się na ważniejszym problemie.


@kepak: kiedyś w pewnym mieście była firma która lokalnie rozprowadzała internet po dzielnicach - teraz już nie pamiętam dokładnie jak to działało ale skanując sieć jakimś