Wpis z mikrobloga

Hej! Jeżeli lubicie tematykę wampiryczną i kreatywne pisanie, a przy tym nie macie nic przeciwko grom solo, to Tim Hutchings udostępnił właśnie za darmo pdf-a ze swoją grą "Thousand Year Old Vampire". W skrócie wcielamy się w postać tytułowego wampira - wymyślamy kim był przed przemianą, jakie posiada umiejętności, co jest jego dobytkiem, kogo zna, a potem na podstawie krótkich "sugestii" (prompts), tworzymy i spisujemy jego kolejne przeżycia. Problem w tym, że wraz z upływem czasu, nasz wampir zaczyna je zapominać; pojemność naszej pamięci jest mocno ograniczona, więc nowe wspomnienia wypierają stare. I jeszcze jedno: nasze przeżycia muszą być zapisane za pomocą zaledwie jednego zdania! Przykładowe przeżycie powinno wyglądać zatem następująco: Dziennikarz z lokalnej gazety szukał sensacji, więc teraz policja szuka jego ciała. Albo: W czasie krótkiego pobytu w Kairze znowu go spotkałem; minęły lata, a ja nadal nie potrafię mu wybaczyć.

Wiadomo, że w tego typu grach wszystko zależy od samego gracza, ale szczerze polecam spróbować własnych sił, szczególnie jeśli pisanie sprawia nam przyjemność. Jeżeli ja Was nie przekonałem, to bardzo fajnie o grze opowiada w swojej recenzji pan z "Shut Up & Sit Down".

Grę można odebrać tutaj po kliknięciu "claim access" przy Community Copy. Liczba darmowych egzemplarzy ograniczona, więc warto się spieszyć. Jeżeli gra się spodoba, to polecam wesprzeć finansowo autora.

#grybezpradu #gry #rpg #gryfabularne #pisanie #pamietniczek #wampiry #literatura #deprofundis #zewcthulhu #pamietnikiwampirow i trochę #cebuladeals
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gwyddbwyll: No właśnie nie bardzo, jedynie "De Profundis" lekko się wpisuje w tę konwencję paranormalną tematyką i samym procesem pisania. Kiedyś Portal bawił się w wydawanie takich niezależnych erpegów, ale mam wrażenie, że rynek to brutalnie zweryfikował i teraz sprzedają się jedynie systemy, do których sentyment mają starsi gracze.