Wpis z mikrobloga

@koloras90: Hej Mirki. Mam pytanie dotyczące fotoradaru. Strzelił mi zdjęcie, jestem pewny że jechałem 75 km/h, dokładnie tego dnia wysłałem wiadomość do szwagra, że dostanę mandat, ale zmieszczę się w 200zł, bo prędkość była maks do 80km/h.
Dziś dostałem wezwanie do wskazania osoby kierującej pojazdem, który jechał 99/50 km/h !! to jakiś absurd!
Na zdjęciu w tle na całej długości są ustawione metalowe barierki, a zdjęcie uniemożliwia rozpoznanie kierowcy.
Czy lepiej napisać odwołanie, że owszem ja prowadziłem, ale fotoradar przekłamał prędkość, sprawa trafi do sądu, a ja będe starał się udowodnić, że jednak jechałem 75km/h czy pisać od razu, ze w tle stoją barierki, o których mowa w instrukcji tego radaru, że takie obiekty mogą powodować efekt dodatkowego odbicia wiązek plus nie da się rozpoznać kierowcy?
Mandatu nie zamierzam przyjać, jakby to było 200zł to ok, ale poczułem się oszukany.
#mandat #fotoradary #prawojazdy #prawo #anulujmandat
  • 6
@koloras90 Możesz w ogóle nie odpisywać, GITD chyba nie ma możliwości prawnej aby skierować sprawę do sądu, ja nic nie odpisywałem i się przedawniło, kolega jechał ponad 100 i nic nie odpisywał i też nic nie było, po roku się przedawnilo.
@koloras90 oj dawno, ja miałem chyba w 2013 XD A kolega chyba już po wejściu zabierania za ponad 51 w zabudowanym, ale nic nie było w liście o zabraniu. Ale też było napisane że skierują do sądu i nie skierowali. Może lepiej w ogóle z nimi nie korespondować :)