Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem #rower i zauważyłem dziś dziwna rzecz. Jadąc szybko na stojąco, budując na boki rowerem, zaczął dochodzić dziwny metaliczny dźwięk z przodu. Jak jadę prosto, bez bujania, to go nie słychać, lecz teraz jak skręcamy w prawo to słyszę obcieranie.
Regulowalem hamulec, by nie odbierał, ale przy bujaniu nadal słychać obcieranie. Co może być tego powodem i jak to naprawić?
  • 6
@Hector:

1. Rozkręć piastę, umyj wyczyść nasmaruj.
2. Kolega wspomniał o widelcu, może czas sprawdzić stery albo dociągnąć jak ma luzy.

Nie wiadomo jaki masz rower.
@Hector: zdecydowanie mało sztywny widelec i tarcze, które ocierają o okładziny przy naprężeniu bocznym. To jest w miarę normalne w widelcach bez sztywnej osi, nic z tym specjalnie nie zrobisz, ani też nie jest jakimś specjalnie niepożądanym zjawiskiem. Możesz to potraktować jako urodę "stali".
via Android
  • 0
@4x80 Prowadzenie linek jest zewnętrzne. Szukałem roweru, który jest prosty w budowie, by w razie czego móc go naprawić samodzielnie w trasie. Dlatego też hamulce są mechaniczne.
@panato Też tak sądziłem, ale dzięki za potwierdzenie. Już wiem co wymienię w następnym roku: widelec, tarcze i może piasta/obręcz