Wpis z mikrobloga

myślę że oba rozumowania są poprawnie


@bartoof: @Interwyga: a jakby różowy skręcał w prawo i też zjeżdżał z głównej drogi? Wtedy jakąś kolejną zasadę dokładamy?
Ważne jest tylko z jakiej drogi się wyjeżdża i wzajemna relacja między dwoma pojazdami (kto z lewej, kto z prawej), nie jest istotne, jaką drogą jedzie się dalej.
  • Odpowiedz
@venad jasne ale analizujemy tylko ten konkretny przypadek, wyjasnienie,że jeden jedzie droga z pierwszeństwem a drugi nie jak najbardziej ma sens tutaj i jest logiczne
  • Odpowiedz
@bartoof: Btw istnieje takie skrzyżowanie w rzeczywistości? Przepisy przepisami, ale zarządca drogi popełniłby gruby błąd w ten sposób oznakowując skrzyżowanie, bo kolizji byłoby co niemiara
  • Odpowiedz
Przepisy przepisami, ale zarządca drogi popełniłby gruby błąd w ten sposób oznakowując skrzyżowanie, bo kolizji byłoby co niemiara


@Maly_Jasio: Co? :D
Przeciez to normalne skrzyżowanie, jakich wiele w Polsce. Myślisz, że na wszystkich skrzyżowaniach w kształcie litery T pierwszeństwo jest na prostej drodze?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
Ja nie wiem, czy ludzie są debilami czy trollują w tym wątku, ale i tak trochę bardziej boję się wyjeżdżać na drogi, bo nie ogarniają tak prostego konceptu jak pierwszeństwo łamane xD
  • Odpowiedz
@venomik: @mvcixk: Ok, teraz widzę jak to wygląda. Obrazek na samej górze mógł wprowadzać w błąd, bo nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem skrzyżowanie, gdzie 2 drogi są idealnie prostopadłe do siebie a znaki poziome wyglądają dokładnie tak jak na obrazku.
Na zdjęciu jednak widać, że znaki poziome bardzo pomagają w czytaniu tego skrzyżowania i ktoś musiałby być mocno nieogarnięty żeby popełnić tutaj błąd.
  • Odpowiedz